Šiuolaikiniai verslininkai žino, kad vadovėlinių terminų ir teorijų nepakanka pilnavertiškai verslo plėtrai. Žinoma, tikslinė literatūra apie finansų valdymą ir verslo specifiką – gerai, tačiau to negana. Vienas alternatyvių būdų mokytis apie verslo vystymo ir vidaus procesų subtilybes – filmų apie finansus žiūrėjimas ir inovatyvių įžvalgų apie antrepreneriškumą bei verslo sąmoningumą įsisavinimas.
Toliau pateikiami pamokantys ir motyvuojantys filmai apie pinigus. Nurodytos ir naujesnės kino juostos, ir ankstesnioji, pripažinta kino klasika.
Jei motyvuojantys filmai – Jūsų prioritetų sąraše, ši 2011 m. juosta kaip tik Jums. Siūloma pažvelgti į verslumą iš „sportinės“ pusės: mažo biudžeto beisbolo komandos treneris sugeba surinkti „išskirtinius“ žaidėjus ir parodyti, kad stiprybių išryškinimas ir silpnybių apėjimas leidžia pasiekti viską.
Niekas negalėjo pagalvoti, kad 2007 m. Harvardo studentams sukurtas socialinis tinklas „Facebook“ taps populiariausia socialine platforma pasaulyje. 2010 m. išleista juosta atskleidžia, kaip kūrėsi garsusis komunikacijos kanalas, parodomos abi – tiek idėjas generuojančios, tiek konfliktuojančios – pusės. Tai lyg verslumo prototipas visiems, kurie ieško paskatos pradėti ką nors nauja.
Prieš dešimtmetį – 1996 m. – sukurtas filmas vaizduoja verslumo, darbo praradimo ir moralinių vertybių sąsajas. Ką pasirinkti – didelius honorarus ar dėmesį klientui?
Kino filmas, sukurtas 2015 m., paremtas tikrais įvykiais. Jame atskleidžiama pasaulinės finansų krizės priežastis. Tai pasakojimas apie sukurtą nekilnojamojo turto burbulą Amerikoje, kuris lėmė ekonomikos riedėjimą žemyn, palietusį kiekvienos šalies gyventojus.
Neišdildomo įspūdžio 2013 m. juosta, kuri pasakoja apie darbą Volstryte ir begalinį žmogaus darbo našumą. Aptarinėjamos verslo subtilybės ir žmogaus arogancija praturtėjus. Trys valandos gero kino – tiems, kurie vertina kokybiškas kino juostas.
Tai filmas, kuris Jus nukels į laikus, kai kūrėsi du pasaulio technologijų gigantai – „Apple“ ir „Microsoft“. Vaizduojama atkakli kompanijų kova, parodomas įmonių kūrimosi procesas ir atskleidžiama, kad verslui pradėti nereikia krūvos pinigų – tikėjimas savimi ir sumanumas gali būti puiki sėkmingos verslo pradžios sąlyga. 1999 m. juosta, po kurios filmų pasaulis pamatė, koks gali būti tikrasis verslo kūrimo kelias.
Filmas, kuris traktuotinas kaip grynoji dokumentika: be didesnių stilistinių išvedžiojimų, tačiau atvirai ir siekianti atskleisti akivaizdžią tiesą. 2009 m. išleista juosta vaizduoja vėlyvąją – 2000-ųjų – finansų krizę ir besikerojantį kapitalizmą.
2006 m. drama, kurią filmų pasaulis įvertino itin gerai ir palankiai, nagrinėja išgyvenimo, praradus visus pinigus, klausimą ir atskleidžia tėvo bei sūnaus santykius. Kaip išsikapstyti, kai viską investuoji į daiktą, kuris nepasiteisina? Motyvacijos paieškos ir vertingos gyvenimo pamokos pritaikomos tiek versle, tiek gyvenime.
2005 m. išleista dokumentinė juosta pasakoja apie 2001 m. vykusį Enrono korporacijos – didžiausios JAV energetikos kompanijos – žlugimą. Filmas vaizduoja, kaip per 16 metų savo turtą padidinti nuo 10 iki 65 mlrd. JAV dolerių, tačiau sugebėti bankrutuoti per 24 dienas. Tai kino filmas, kuriame puikiai perteiktas machinacijų ir rizikingo verslo plėtros aiškinimas.
Nesuklyskite manydami, kad animacinė kino juosta skirta tik vaikams. 2014 m. sukurtas filmas atvaizduoja verslo lyderystę, komandinį darbą ir svarbią idėjų koreliaciją nuo tam tikros vizijos iki jos įgyvendinimo.
Išsirinkite filmą šiam vakarui ir suteikite peno apmąstymams. Ugdykite verslumą. Semkitės idėjų, įvertinkite realybės ir fikcijos santykį. Galų gale pažvelkite į verslą naujai, pasitelkdami atvaizduotus lyderystės ir kylančių sunkumų niuansus.