Rinkdamiesi papuošalus dauguma žmonių renkasi akmenis, kurie būtų gražūs arba derėtų prie spintos turinio. Tačiau ne visi susimąsto, kad kiekvienas akmuo turi savo reikšmę bei simboliką. Neretai akmenys bei įvairūs kristalai naudojami gydymo tikslams, nes manoma, kad per ilgus formavimosi metus juose susikaupusi energija gali turėti teigiamos įtakos žmogui. Būtent apie tai ir kalbame šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše.
Nuo seno buvo tikima, kad įvairūs akmenys turi magiškų savybių, veikia kaip amuletai bei gali žmones apsaugoti nuo įvairiausių negandų. Taip akmenys žmones gali įspėti apie tykančius pavojus, o jeigu pametate ar jį sudaužote – tai įspėjimas, apie gresiančią nesėkmę.
Svarbu ne tik tinkamai pasirinkti brangakmenius, bet ir tinkamai juos nešioti. Kairėje kūno pusėje nešiojami papuošalai greičiau paveiks žmogų, nes tikima, kad ši pusė yra jautresnė. Žiedas dėvimas ant kairės rankos, padeda kontroliuoti stresą. O štai ant dešinės rankos dėvimas žiedas gali didinti produktyvumą bei teikti energijos.
Deimantas – didžioji dauguma sužadėtuvių žiedų dekoruojami būtent šiuo brangakmeniu. Jis atrodo prabangiai, iš tolo matomas jo žėrėjimas ir dera prie bet kokios aprangos. Rodos idealus variantas. Nuo seno deimantas buvo prabangos simbolis, jais puošiamos buvo karalių karūnos, bažnyčios jais buvo dekoruojamos.
Vis dėlto deimantas turi ir kitų savybių. Jis laikomas vienu galingiausiu ir geriausiai apsaugančių talismanų. Tikima, kad deimantas savo savininkui teikia drąsos, apsaugo jį, padeda nugalėti priešus bei visada atstovauja teisingumą. Taip pat senovėje buvo tikima, kad deimantas saugo nuo kerų ir piktųjų dvasių poveikio. Vis dėlto teigiama, kad deimantą gali turėti tik švarios sielos žmonės ir taip yra dėl to, kad visą deimanto istoriją lydi įvairios negandos: žudynės, pralietas kraujas, beribis godumas. Vertingiausi deimantai – bespalviai, skaidrūs.
Vienu iš saugančių bei labiausiai sėkmę traukiančių akmenų laikomas – agatas. Tai vienas seniausių mineralų žemėje, pasižymintis plačia spalvų gama (mėlyna, balta, rausva ir t.t.). Šis akmuo suteikia vidinę ramybę, padeda atkuri prarastą stabilumo bei pusiausvyros pojūtį, jį patariama dovanoti žmonėms, turintiems nemigos problemų.
Juvelyrikoje labai mėgstamas akmuo – citrinas, kuris yra kito akmens – kvarco atmaina. Natūraliai krištolinis citrinas randamas labai retai, dėl to jis tiesiog gaminamas kaitinant ametistą arba dūminį kvarcą itin aukštoje 300-500 C temperatūroje. Šis akmuo suteikia energijos, skatina gyvybines jėgas. Jis puikiai tinkamas papuošalams, dėvimiems kasdien, nes suteikia saugumo pojūtį, ypač rekomenduojamas emociškai lengvai pažeidžiamiems žmonėms.
Stokojantiems meilės sau – ideali dovana papuošalas su rožiniu kvarcu. Jis neretai vadinamas meilės akmeniu. Išskirtinę spalvą jam suteikia titano, geležies arba magnio priemaišos. Šis akmuo išsklaido baimes, nerimą, skatina toleranciją bei pasitikėjimą savimi. Išgyvenant sunkų laikotarpį ar patiriant didelį stresą, patariama rankose vis palaikyti rožinį kvarcą – jis nuramins bei padės sutelkti dėmesį į problemų sprendimą. Žmogų, dėvintį papuošalą būtent su šiuo akmeniu, apsupa itin stiprus energetinis laukas.
Ne mažiau populiari ir kita kvarco atmaina – oniksas. Papuošalais bei talismanais su šiuo akmeniu mėgo puoštis vadai, nes jis stiprina bei aštrina protinius sugebėjimus, analitinį ir loginį mąstymą. Skatina kovoti už savo idėjas bei idealus ir neleidžia pasiduoti kitų įtakai.
Jaspis yra randamas skirtingų spalvų, kurias lemia įvairios priemaišos. Manoma, kad skirtingų spalvų jaspis, turi skirtingą poveikį: štai raudonasis jaspis skatina drąsą bei valią, geltonasis arba rusvasis – skatina susikaupimą, sąmoningumą, padeda atrasti vidinę ramybę, žaliasis – siejamas su harmonija, violetinis – skatina atsipalaidavimą, veikia raminančiai. Taip pat kartais randamas ir margasis jaspis, jis siejamas su kūrybinė energijos išlaisvinimu.
Moterų labai pamėgti koralai – tai vieni iš seniausių papuošalams naudojamų mineralų, kurie turi ir religinę simboliką – labai dažnai rožančiai yra gaminami būtent iš koralų. Tai labai stiprus nuo piktų dvasių ir minčių saugantis talismanas. Su religine simbolika siejamas ir kitas, juvelyrikoje mėgstamas mėnulio akmuo, kuris Indijoje yra laikomas šventu ir siejamas su „trečiąja akimi“. Šis akmuo skirtas moterims – išlaisvina moteriškumą, stiprina intuiciją, taip pat siejamas su aistra.
Jau juvelyrikos klasika tapę perlai laikomi skaistybės, tyrumo ir ištikimybės simboliu. Jie tvirtai sujungia poras. Nuotakos dažnai puošiasi papuošalais su perlais, nes seniau buvo tikima, kad vestuvių dieną perlus dėvinčiai nuotakai neteks verkti visą savo vedybinį gyvenimą. Taip pat tikima, kad perlai padeda pritraukti bei išsaugoti meilę, sėkmę bei apsaugo nuo nelaimių.
Kiekvienas akmuo turi savo reikšmę, savo paskirtį. Akmenys formavosi per tūkstančius metų, per visą žemės egzistavimo laikotarpį ir dėl to tikima, kad jie savyje sukaupė neįtikėtinai daug ir stiprios energijos. Dėl to papuošalus su brangakmeniais reikėtų rinktis atidžiai. Seniau netgi buvo tikima, kad pats akmuo pasirenka sau šeimininką, o ne atvirkščiai. Ir jei koks nors akmuo pasimesdavo ar suduždavo – tai reiškė, kad jis savo „misiją“ jau atliko ir taip pats pasišalindavo iš savo šeimininko gyvenimo.