Finansinės bėdos užklumpa netikėtai ir tai turi pasekmių ne tik Jūsų emocinei ar fizinei savijautai, bet ir ateities skolinimosi galimybėms. Paprastai finansinės bėdos ištinka praradus darbą, netekus artimųjų ar per daug išlaidaujant, kai nemokate tinkamai paskirstyti savo biudžeto.
Viena pagrindinių neigiamybių – nepakankami finansai gali paskatinti neigiamą Jūsų kredito istorijos atsiradimą, o tai ateityje išties gali turėti rimtų pasekmių. Kredito istorija – tai Jūsų kreditingumo ataskaita. Tai reiškia, kad Jums sulaukus pilnametystės kaupiami Jūsų finansiniai duomenys: fiksuojamas Jūsų atskaitingumas kreditoriams ir mokesčių mokėjimas už telekomunikacijų bei buitines paslaugas. Tai tarsi Jūsų patikimumo rodiklis, kuris atskleidžia, ar Jūs esate atsakingas ir finansiškai mokus asmuo. Laiku nesumokėti kreditai ir kitos skolos fiksuojamos Jūsų kredito istorijoje, o ji kaupiama net 10 metų, taigi neigiamo kredito istorijos rodiklio neišvengsite ir niekaip negalėsite ištrinti. Dar daugiau, paskolos Jums gali būti neišduodamos, nes tiek kredito unijos, tiek bankai, tiek interneto paskolų dalintojai atsižvelgia į Jūsų mokumo istoriją. Bet kokiu atveju labai svarbu išlaikyti teigiamą kreditingumą. Jis pasiekiamas atsakingai skolinantis ir laiku vykdant visus savo finansinius įsipareigojimus. Teigiama kredito istorija lemia palankesnes galimybes gauti paskolą: mažesnės palūkanos, lankstesni grąžinimo terminai – tikrai viliojantis pasiūlymas.
Jei norite išlaikyti gerą kreditingumą, ištikus finansinėms bėdoms turite ieškoti ne tik atsakymų į klausimą kodėl taip nutiko, bet ir kuo skubiau apie tai pranešti savo šeimos nariams. Galbūt kyla klausimas, kodėl kreditai nėra geriausia išeitis? Jie tiesiogiai susiję su jau minėta kredito istorija: ji labai lengvai gali tapti neigiama, jei paskolos taps Jūsų kasdienybė ir tam tikras pragyvenimo šaltinis. Dažnai panikuojantys ir nuolatinę įtampą dėl pinigų nepritekliaus patiriantys žmonės netenka loginio mąstymo, tada kreditai imami kitiems kreditams padengti, o augančios paskolų palūkanos iš lėto tempia į dugną. Ir kuo ilgiau tai tęsiasi, tuo sunkiau susidoroti su šia problema. Patekus į tokią situaciją, turite sukaupti drąsą ir prisipažinti tiek sau, tiek savo šeimos nariams, kad vienas nesugebėsite susidoroti su finansinėmis bėdomis.
Šeima – tai artimiausi žmonės, kuriais paprastai galite pasitikėti. Suprantama, kartais gali būti gėda prašyti pagalbos. Vis dėlto pranešę apie prarastą darbą ir finansinę krizę galite išvengti daugelio klaidų, kurios, tylint ir laukiant, Jus įklampins į užburtą finansinių nesėkmių ratą. Finansai lemia absoliučiai visus oraus gyvenimo aspektus – maistas, buitinės paslaugos, būstas – visa tai nepaprastai svarbu, ir už tai turite mokėti. Apie savo problemas pranešę šeimos nariams, tikėtina, sulauksite finansinės paramos ir, laikinai padengę savo skolas, galėsite rasti kitą darbą arba bandyti pakeisti savo žalingus išlaidavimo įpročius.
Svarbiausia, kalbant apie finansines nesėkmes, – pripažinti savo bėdas, o tada ieškoti optimaliausių sprendimų. Supraskite savo problemų priežastis ir kartu su šeima ieškokite išeičių. Jų tikrai yra, tik reikia mokėti pasitikėti.