Vis labiau įsibėgėjantis pavasaris, kylanti temperatūra, daugelį viliote vilioja daugiau laiko praleisti gryname ore ar pasimankštinti. Vienas iš puikiausių būdų tai padaryti – pasivažinėjimas dviračiu, kurio metu ne tik galėsite pakvėpuoti gaiviu oru, puikiai pasportuoti, bet ir pasigėrėti pavasariniu Lietuvos kraštovaizdžiu. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame būtent apie įdomiausius dviračių maršrutus.
Vienas gražiausių trasų galite rasti įvairiuose regioniniuose parkuose, kur jūs galėsite pasidžiaugti itin tyru oru ir nuostabiai gražia gamta.
Sartų regioninis parkas
Vienas iš gražiausių – tai Sartų regioninis parkas, tad pasivažinėti jame esančiu dviračių taku, pavadintu „Tarp Zalvės ir Zalvio“ – tikras malonumas. Šios trasos ilgis – 13 kilometrų, tai puikiai tinkantis atstumas net tiems, kurie savęs nelaiko itin patyrusiais dviratininkais. Vis dėlto jei planuojate kartu pasiimti mažesnio amžiaus vaikus, įvertinkite ar jiems nebus per sunku.
Šioje trasoje galėsite pasigėrėti ne tik puikia gamta, mat didžioji tako dalis driekiasi miškingomis vietomis, bet ir aplankyti kelis istorinius ir gamtos objektus, tokius kaip Dembų piliakalnis, kurio amžius siekia net du tūkstančius metų, Bradesių ąžuolas, kuris savo storiu tik šiek tiek nusileidžia garsiajam Stelmužės ąžuolui (šio medžio amžius apie 500 metų, o jo kamieno storis siekia net du metrus).
Tytuvėnų regioninis parkas
Šiame, 13.5 kilometrų maršrute, pamatysite net du ežerus: Bridvaišio ir Gyliaus. Važiuojant šiuo taku, laukia itin įvairus kraštovaizdis, reikės pravažiuoti miškingomis vietovėmis, galėsite pakilti į puikią apžvalgos aikštelę, iš kurios atsivers itin gražus vaizdas į ežeringas apylinkes.
Varnių regioninis parkas
Norintys didesnio iššūkio ir daugiau jėgų reikalaujančio nuotykio, gali rinktis „Žąsūgalos pėsčiųjų ir dviratininkų taką“, kurio ilgis siekia net 32 kilometrus. Šioje trasoje taip pat galima aplankyti daug istorinių objektų, tokių kaip Biržuvėnų piliakalnis ir dvaras, Laumės pėda, Etnografijos muziejus, Aklaežeris bei Jomantų ąžuolas ir akmuo. Pasirinkę šį maršrutą, pasiruoškite naujų įspūdžių kupinai dienai.
Karmazinų pažintinis pėsčiųjų takas
Neleiskite, kad žodis „pėsčiųjų“ jus suglumintų, nes šį 22 kilometrų ilgio taką itin pamėgo ir dviratininkai. Takas randamas Neries regioniniame parke ir užburs savo gamtos grožiu: miškingos vietovės, greta vinguriuojanti Neris. Keliaujant šiuo taku, galima aplankyti patį didžiausią pilkapyną Lietuvoje bei gėrėtis kvapą gniaužiančiais vaizdais, kurie atsivers nuo Velniakampio skardžio, kuris apipintas legendomis, esą ant šio kalno kadaise velniai ir raganos puotaudavo.
Pasirengimas
Vien išsirinkti labiausiai patinkantį taką neužteks, svarbu skirti dėmesio ir tinkamam pasiruošimui, ypač jei planuojate pasirinkti ilgesnį, daugiau jėgų reikalaujantį maršrutą.
Pirmiausiai, jei planuojate vykti į ilgesnį žygį, jam pradėkite rengtis iš anksto: pamėginkite kasdien ar bent kas antrą dieną pasivažinėti dviračiu, vis didinant nuvažiuotą atstumą. Taip pat nepamirškite, kad dviračių takuose jūsų lauks ne visada lygus ir malonus kelias, gali tekti važiuoti ir labai miškingomis vietomis, kalnais, pakalnėmis ir t.t., todėl ruošdamiesi, stenkitės pasivažinėti kuo įvairesne trasa.
Lietuva yra itin patraukli savo gamta, todėl įvairių vietų, pasižvalgyti dviračiu, galite rasti visur, nėra būtina keliauti būtent į regioninius parkus. Dažnai daugelis keliauja per atostogas į užsienį, ieškodami egzotikos, visiškai pamiršdami, kad ir gimtinėje galima pasimėgauti daugybe nuostabaus grožio vietų.