Pildant paraišką paskolai arba greitajam kreditui gauti, kiekvienas asmuo susimąsto apie tai, kad prisiima įsipareigojimą, kurio privalės laikytis. Suprantama, kad mintis apie būsimus įsipareigojimus gali sukelti ir ne itin teigiamas emocijas. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše domimės, kokios gi baimės ar nuogąstavimai aplanko dažniausiai, pildant paraišką paskolai gauti.
Kaip žinia, neapgalvotas finansinių įsipareigojimų prisiėmimas gali turėti neigiamos įtakos jūsų gyvenimui ne vieneriems metams. Todėl prieš pildant paraišką bet kokio pobūdžio finansiniam įsipareigojimui (nesvarbu ar tai būtų lizingas, greitas kreditas ar vartojimo paskola), itin svarbu kuo griežčiau ir kritiškiau įvertinti savo galimybes mokėti laiku nustatytas įmokas. Kuo objektyvesni būsite vertindami savo pačių mokumą – tuo ramesni galėsite jaustis, kad šis jūsų nuogąstavimas realybe nevirs.
Nemaža dalis žmonių, prireikus finansinės paspirties, kreipiasi ne į šeimos narius ar draugus, o į finansines paslaugas teikiančias įmones būtent todėl, kad siekia konfidencialumo. Pinigų tema yra jautri, ne kiekvienam jauku apie tai kalbėti ar prisipažinti, kad pritrūko tam tikros sumos.
Greituosius kreditus bei paskolas teikiančios įmonės užtikriną savo klientų konfidencialumą ir jokios informacijos apie jų įsipareigojimus tretiesiems asmenims griežtai nesuteikia. Todėl galite jaustis ramūs, kad apie jūsų paskolą nesužinos nei kaimynas, nei kolega darbe.
Vis dėlto, nuo artimųjų pasiskolinimo faktą nuslėpti gali pavykti ne visais atvejais. Pagal Lietuvos banko patvirtinto atsakingojo skolinimo nuostatas, jei paskolą ar greitąjį kreditą nori gauti asmuo, kuris yra oficialiai susituokęs, mokumo vertinimui yra tikrinama abiejų sutuoktinių finansinė būklė. O kad įmonė galėtų šį vertinimą atlikti – reikalingas abiejų sutuoktinių sutikimas, todėl šiuo atveju visiškai nuslėpti paskolos ėmimo fakto nepavyks. Verta žinoti, kad vėliau sutuoktiniui jokia informacija apie paskolos būklę nebus teikiama.
Dažnai žmonės imdami paskolas, pasirenka ilgesnį terminą, kuris leidžia mokėti mažesnes įmokas, tiesiog apsidraudžiant iš anksto, kad tikrai pavyktų sumokėti mėnesio įmokas. Tačiau vėliau pasitaiko situacijų, kai atsiranda galimybė greičiau išsimokėti arba mokėti didesnėmis įmokomis ir taip, greičiau išmokant, sutaupyti pinigų.
Dažnai finansines paslaugas teikiančiose bendrovėse yra suteikiama išankstinio grąžinimo paslauga, kuri leidžia nepermokėti palūkanų už ilgą laikotarpį. Todėl jei manote, kad jums tokia galimybė gali atsirasti – tiesiog pasiteiraukite savo pasirinktos įmonės, kokios išankstinio grąžinimo sąlygos yra pas juos. Komunikavimas ir konsultacijos – tai geriausias būdas išvengti bet kokių nuogąstavimų.
Taip – tai taip pat dažna abejonė, kuri ypatingai kyla tiems žmonėms, kurie planuoja skolintis pirmą kartą. Per televiziją, laikraščiuose ir visur kitur kone kasdien galime išgirsti apie įvairius sukčiavimo bei apgavystės atvejus, todėl suprantama, kad žmonėms neramu.
Tačiau svarbu paminėti, kad finansines paslaugas teikiančių bendrovių veiklą griežtai stebi ir reguliuoja Lietuvos bankas bei kitos institucijos, kurios užtikrina, kad būtų vykdoma skaidri veikla, atitinkanti visus galiojančius Lietuvos respublikos įstatymus.
Ir pabaigai, jei jaučiate, kad prieš pildant paraišką paskolai gauti, jums yra neramu, turite klausimų ar dvejonių – būtinai susisiekite su savo pasirinkta bendrove ir pasikonsultuokite. Kai jums bus atsakyta į visus jūsų klausimus – jausitės užtikrinčiau ir vietos dvejonėms nebeliks.