Naujo verslo pradžia dažnai yra apipinama įvairiais mitas bei patarimais, kurių klausyti vertėtų tikrai ne visada. O esant verslo pasaulio naujoku – patarimų, įvairių nuomonių, o neretai ir bauginimų lavina gali itin trikdyti. Pripažinsime, kad gerų patarimų yra daug, tik kiekvienam reikia atsirinkti sau tinkančius, o štai blogi patarimai yra daugiau ar mažiau tinkami daugeliui. Tad šį kartą dalinamės patarimais, kuriais vertėtų nesinaudoti, pradedant naują verslą.
Pradedant savo verslą, veiksmų planas yra būtinas – nesiginčysime. Be plano Jūs tiesiog nežinosite nuo ko pradėti ir kuria linkme Jums judėti. Ir vis dėlto, nereikėtų prie savo plano per daug prisirišti, nes verslo įkūrimo ir vystymo eigoje tikrai susidursite su situacijomis, kurių tiesiog negalėjote iš anksto numatyti, tad savo planą teks pakoreguoti. Verslas - tai sritis, kurioje nuolat daug naujovių, pokyčių ir įvykių. Todėl nuo pat pradžių stenkitės būti lankstūs ir linkę greitai persiorientuoti.
Jau nuo seno yra gajus nusistatymas, kad darbas lieka tarp biuro sienų, o asmeninis gyvenimas – tik už jo ribų. Žinoma, tikrai neraginame savo asmenines problemas perkelti į darbą, tačiau neretai savo asmeninės pusės atskleidimas gali duoti teigiamą įvaizdį ir Jūsų verslui. Šiais laikais, kai kone visi įmanomi verslai keliasi į socialinius tinklus – subtilus asmeninio gyvenimo akimirkų atskleidimas gali Jus padaryti patrauklesne asmenybe ir verslo pasaulyje.
Pradedant naują verslą – sunku būti greitai pastebėtiems, žinomiems ir atpažįstamiems. Tam reikia laiko, įdėti pastangų ir susikurti tinkamą reputaciją, kas pelnytų potencialių klientų pasitikėjimą. Tačiau dalis jaunųjų verslininkų nėra linkę laukti, jiems reikia visko „dabar ir čia“. O lengviausias kelias į žinomumą – skandalai. Neneigsime, skandalai iš ties efektyvus žingsnis, bet itin trumpalaikis. O sugriautą reputaciją atkurti bei klientų pasitikėjimą atgauti gali ir nebepavykti. Tad geriau ženkite mažesniais, bet užtikrintais žingsniais.
Žengus pirmuosius žingsnius į verslo pasaulį, ankščiau ar vėliau ateis laikas ir suburti savo komandą. Suprantama, kad norisi, kad komandą sudarytų patys geriausi darbuotojau, tikri savo srities profesionalai, turintys nepaprastai daug patirties. Sutinkame, kad tokie darbuotojai tikrai yra vertingi ir reikalingi. Vis dėlto nenuvertinkite ir jaunų žmonių, dar tik žengiančių pirmuosius žingsnius savo pasirinktoje profesijoje, mat jie, su savo energija, idėjomis bei entuziazmu, neretai gali ir kalnus nuversti
Naujam verslui įsitvirtinti rinkoje nėra lengva, ypač pasirenkant sritį, kurioje yra daug konkurentų. Daugelis jaunųjų verslininkų eina lengviausiu keliu – siūlydami mažiausias savo paslaugų kainas. Tačiau šis kelias tikrai ne visada pasiteisina. Kartais klientai kaip tik nepatikliai žiūri į įmonę, kurios didžiausių privalumu pateikiamos tik mažos kainos. Taip pat, jei jau žengėte į rinka, kaip mažas kainas siūlanti įmonė – šios etiketės atsikratyti nebebus taip lengva ir vėliau, net ir norint kelti kainas, to padaryti gali ir nebepavykti
Ne kiek Jus dirbate, nulemia verslo sėkmę, o kaip dirbate. Verčiau dirbkite mažiau, bet sumaniai – tik taip pasieksite norimą rezultatą. Mitas, kad norint kažko pasiekti, reikia dirbti daug, sunkiai, netausojant savęs. Pervargę, praradę entuziazmą ir energiją – toli nenueisite. Atraskite harmoniją tarp darbo bei poilsio.
Sėkmingų verslo istorijų galime išgirti daug, lygiai kaip ir nesėkmingų. Tai tik atskleidžia, kad nėra universalių patarimų, kurie tiktų kiekvienam. Kiekviena sėkmės istorija yra skirtinga, vis dėlto patariame pasimokyti ir iš nesėkmių bei vengti banalių patarimų, kurie Jus tik stabdys nuo tobulėjimo ar naujovių išmėginimo.