Tiek pradėjus naują verslą, tiek plėtojant jau turimą – galima pasisemti gerų idėjų, kurios padėtų dar efektyvesniam verslo vystymui bei naujų idėjų įgyvendinimui. Šiame Vivus Finance tinklaraščio įraše būtent ir dalinsimės nesudėtingais patarimais, kurie gali būti naudingi Jūsų verslui.
Turėkite didesnę viziją
Nemaža dalis naujųjų verslininkų laikosi idėjos, kad verslo planą reikia vykdyti kone papunkčiui. Tačiau visada matykite didesnę viziją, kurios link judate, kaip įsivaizduojate savo įmonę, savo verslo kryptį ateityje. Maži darbai yra svarbūs, bet nematydami pagrindinės vizijos, kur link jie veda – toli nenueisite. Platesnis vaizdas užtikrins, kad visi planai vyks sklandžiai, net jei ir teks nukrypti nuo pirminio plano.
Išlikite atkaklūs
Kai jau turėsite savo aiškią viziją, nepamirškite, kad to negana, mat turite ją ir įgyvendinti, o tam tikrai prireiks atkaklumo. Kad ir kiek darbo įdėsite, ne visos durys atsidarys Jums iš karto, ne visi reikalingi žmonės bus lengvai sukalbami ir tikrai ne visi planai vyks sklandžiai. Neatsižvelgiant į visą tai – atkakliai laikykitės savo vizijos, prireikus, veiksmų planą galite pakoreguoti, bet tikslo žinojimas padės Jums įveikti visus iššūkius.
Būkite lankstūs
Verslo plano sudarymas yra būtinas, o jo laikymasis bent verslo pradžioje, padės išvengti chaoso bei užtikrins, kad viskas juda tinkama linkme. Vis dėlto itin svarbu išlikti lankstiems ir mokėti prisitaikyti prie keistis linkusios situacijos. Verslo pasaulis pasižymi didele sparta, tad Jūsų užsispyręs plano laikymasis kartais gali kliudyti judėjimui pirmyn.
Neišradinėkite dviračio
Nors originalumas ir naujos idėjos verslo pasaulyje yra itin vertinamos ir laukiamos, patariame neišradinėti dviračio ten, kur to visai nereikia. Pavyzdžiui, naudojate sistemą, kuri sėkmingai veikia ir pateisina visus Jūsų lūkesčius – ir toliau tai naudokite, net jei tokia tat naudojasi ir kitos panašaus pobūdžio įmonės. Nesiimkite pokyčiu vien dėl išskirtinumo. Verčiau savo dėmesį, laiką ir pajamas investuokite į kitus dalykus, pavyzdžiui paslaugų, produktų kokybės ar klientų aptarnavimo paslaugų kokybės gerinimą.
Nepraraskite užsidegimo
Rūpinkitės savo sveikata: gerai miegokite, sportuokite valgykite sveiką ir kokybišką maistą bei būtinai skirkite laiko tinkamam poilsiui. Jei visą laiką skirsite tik darbui, ilgainiui pavargsite ir tiesiog prarasite ugnelę, kuri Jus taip skatino judėti pirmyn pradžioje. Išlaikykite harmoniją tarp darbo ir asmeninio gyvenimo.
Klausykitės savo klientų
Užtikrinkite, kad ne tik turėtumėte atgalinį ryšį iš savo klientų, bet ir mokėtumėte tinkamai panaudoti jį. Išgriskite klientų išsakytas pastabas, pageidavimus ir tai panaudokite savo paslaugų arba prekių kokybės gerinimui. Atgalinis ryšis, jei jis nėra panaudojamas tinkamai, yra nieko vertas.
Žinokite tai, ko nežinote
Vienas žmogus negali būti visų sričių ekspertas, todėl žinokite sritis, kuriose esate stiprūs ir su kuriomis galite susitvarkyti. Tačiau lygiai taip pat žinokite , kuriose srityse vertėtų samdyti profesionalus, pavyzdžiui galbūt Jūs esate labai kūrybiškas, turite daug idėjų, tačiau buhalterijoje neišmanote nieko. Nesistenkite visko padaryti patys ir susisamdykite buhalterį, o savo visas jėgas skirkite darbui, kurią išmanote.
Išlaikykite deramą atstumą su darbuotojais
Žinoma, gera atmosfera ir šilti santykiai darbe tikrai padidina darbuotojų motyvaciją bei užsidegimą. Vis dėlto nepamirškite, tai yra Jums dirbantys žmonės, ne Jūsų artimieji, psichologai, daktarai ir t.t., todėl itin asmeninius reikalus verčiau itin atvirai neišdėstykite. Galite pasakyti, kad Jums sunkus emocinis laikotarpis, tačiau detales pasilikite sau ir artimiesiems.
Pasitikėkite nuojauta
Jei imantis naujo projekto ar priimant rizikingą sprendimą, turite stiprią nuojautą, kad verčiau to nedaryti – pasikliaukite ja. Tik nepainiokite baimės rizikuoti ir tikros nuojautos, kad sprendimas per daug rizikingas.
Valdykite savo laiką
Jei nuolat skundžiatės, kad paroje nebeužtenka 24 valandų – kritiškai įvertinkite, kaip skirstote savo laiką: didžiausius ir daugiausiai energijos reikalaujančius darbus atlikite dienos pradžioje, kai esate entuziastingi ir gerai pailsėję, o lengvesnius pasilikite antrai dienos pusei. Taip pat įvertinkite ar nešvaistote laiko veltui nereikšmingai veiklai, dėl kurios tenka likti po darbo valandų ir atlikinėti darbus, kurių nespėjote atlikti per dieną.
Kartais užtenka įgyvendinti kelis nesudėtingus pokyčius, kurie Jūsų verslui turės itin teigiamos ir realios naudos.