Kiekviename santykių etape yra svarbu diskutuoti apie bendrus tikslus, norus ir poreikius. Bediskutuojant gali iškilti ir nesutarimų, kurie ir parodo poros sugebėjimus kartu rasti sprendimus. Viena iš dažniausių temų, dėl kurių poros interesai susikerta, yra finansai. Būtent dėl šios priežasties dauguma daro esminę klaidą – vengia kalbėtis ir kartu spręsti finansinius klausimus.
Asmeniniai finansai ir jų valdymas skiriasi kiekvienoje poroje ir tai lemia itin skirtingi faktoriai – ar tai santykių pradžia, ar gyvenama kartu, ar jau susituokus laukiama kūdikio ir pan. Kiekvienu etapu reikėtų aptarti pagrindines finansines taisykles, kurių bus laikomasi, bei finansinius tikslus, kurių bus siekiama. Turint bendrus tikslus ir taisykles, bus galima lengviau paskirstyti, kaip finansai yra valdomi poroje.
Prieš pradedant skirstyti finansus, svarbu abiem susipažinti su jų valdymu, pagrindiniais jų fiksavimo būdais. Nereikėtų šių finansinių sprendimų užkrauti ant vieno asmens – kartu valdant savo finansus bus galima geriau suprasti vienas kitą ir kils mažiau kivirčų. Priimant didesnius finansinius sprendimus, yra būtina pasitarti su savo partneriu, kad būtų išvengta nesusipratimų bei didelių sąskaitų. Dažniausiai kivirčai kyla, jei asmenų pinigų leidimo ir taupymo būdai itin skiriasi (vienas daug išlaidauja, o kitas yra itin taupus). Dėl šios priežasties, pora turėtų išmokti susiderinti savo poreikius tarpusavyje, o tam gali padėti nurodyti žingsneliai:
Naudotis aukščiau išvardintais patarimais labiau tinka toms poroms, kurių asmeniniai finansai yra atskiri. Toms poroms, kurios savo finansus jau apjungė į bendrą sąskaitą, svarbiausia yra nuolat diskutuoti ir tartis apie vykdomus pirkinius bei iškylančias problemas.
Kiekvienos poros situacija yra kitokia, todėl nėra vieno sprendimo, kuris tiktų visiems. Siekiant teisingai valdyti ir paskirstyti poros finansus, svarbiausia savo partneriu pasitikėti ir nuolat diskutuoti apie iškylančias finansines problemas ir jų sprendimo būdus.