Šaltesnieji metų mėnesiai bei ankstyvas pavasaris kelia nerimą daugeliui, dėl padidėjančio sergamumo. Per žiemą organizmas susilpnėja, tampa mažiau atsparus ligoms, o ir fizinį aktyvumą bei sveiką maistą vis dažniau iškeičiame į vakarą prie televizoriaus valgant riebius patiekalus. O susirgus, tenka nemažai patuštinti piniginę, mat norint greičiau pasveikti, skubama gerti kuo daugiau skirtingų vaistų: vieni nuo peršalimo, kiti nuo užgultos nosies, treti nuo pakilusios temperatūros. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės kasdieniais patarimais, kurių laikantis, lengviau išvengsite susirgimų ir džiaugsitės geresne savijauta bet kuriuo metų laiku.
Plaukite rankas kuo dažniau
Atrodo šis patarimas itin elementarus, tačiau neretai yra pamirštamas arba dėl skubėjimo, praleidžiamas. Tačiau esant ne namuose, kuo dažniau plaukite rankas: kas kartą pasinaudojus tualetu, viešuoju transportu, grįžus iš parduotuvės ar esant darbe. Kuo daugiau žmonių kasdien sutinkate, tuo didesnė tikimybė apsikrėsti peršalimo ligomis arba įvairiomis bakterijomis, kurios pakenks jūsų savijautai. Jei neturite galimybės dažnai plauti rankas, patariame nešiotis su savimi drėgnų servetėlių arba dezinfekuojančio skysčio, kuriuo bet kada ir bet kur galėtumėte pasinaudoti.
Gerkite kuo daugiau skysčių
Apie vandens naudą ir būtinybę nuolat jį gerti kalbėti jau nebeverta. Vasarą tinkama vandens kiekį išgerti yra lengva, nes kai oras šiltas – natūraliai norisi dažniau gerti. Žiemą tai padaryti kur kas sunkiau, kai aplinkui šalta, mažiausiai ko norisi - tai vanduo. Tačiau net ir orams atvėsus, organizmui vandens reikia ne mažiau. Kad būtų lengviau, žiemą galite vandenį keisti šilta arbata (tačiau būtinai natūralia, jokiu būdu ne su cukrumi ar pienu), taip organizmas bus aprūpintas skysčiais bei kartu gaus papildomos naudos iš arbatos.
Gerai pailsėkite
Stenkitės kiekvieną naktį išsimiegoti kuo geriau. Miego trūkumas silpnina imunitetą, sukelia energijos stygių, todėl žmogus iš karto tampa imlesnis ligoms bei peršalimui. Specialistai rekomenduoja kiekvieną naktį pamiegoti bent 7-8 valandas. Ne mažiau už miego ilgį, svarbi ir kokybė, todėl stenkitės eiti miegoti nepersivalgę, gerai išvėdinkite kambarį, kuriame miegate, taip pat likus bent valandai iki miego, stenkitės palikti ramybėje visus elektroninius įtaisus: vietoje televizoriaus, kompiuterio ar telefono, verčiau paskaitykite kelis puslapius knygos. Taip jūs nurimsite ir užmigti bus kur kas lengviau.
Tinkamai maitinkitės
Vasarą ir rudenį mūsų mityba dažniausiai yra geriausia, mat suvartojama daugiau šviežių, Lietuvoje užaugintų vaisių ir daržovių. O štai atėjus žiemai ir pavasariui, nors ir valgome tiek pat daržovių, jų kokybės ir maistinė vertė jau kur kas mažesnė. Todėl itin svarbu skirti daug dėmesio teisingai mitybai, o jei nepavyksta visų reikiamų vitaminų, mineralų ar maistinių medžiagų gauti iš suvalgomo maisto – galite papildomai vartoti vitaminus bei įvairius maisto papildus. Sveika mityba užtikrins stipresnį organizmą, kuris bus kur kas atsparesnis ligoms.
Būkite gryname ore
Prie imuniteto susilpnėjimo nemažai prisideda ir faktas, kad atvėsus orams, kur kas mažiau laiko praleidžiame lauke, gryname ore. Suprantama, kad žiemą nepavyks pabūti lauke tiek pat, kiek vasarą, tačiau kasdien nors 10 minučių pabūkite lauke, pasivaikščiokite. Taip pat kasdien gerai išvėdinkite kambarius – savijauta kur kas bus geresnė. Kuo daugiau gaivaus oro gausite žiemą – tuo labiau užgrūdinsite organizmą ir taip greitai neperšalsite. Neretai peršąlama dėl staigaus temperatūros pasikeitimo, pavyzdžiui, visą dieną praleidus šiltame kambaryje ir staiga išbėgus lauk. To išvengsite, jei savo organizmą kasdien pratinsite prie vėsesnio oro.
Šie kasdieni, itin lengvai įgyvendinami įpročiai sustiprins imunitetą bei užkirs kelią galimiems susirgimams. O ir savijauta kasdien bus kur kas geresnė, turėsite daugiau energijos bei pabėgsite nuo šaltuoju metų laiku dažnai užklumpančios niūrios nuotaikos.