Kreditinė kortelė jau senokai rado vietą mūsų piniginėse, o atsiskaitinėjimas jomis tapo vienu iš būdų greitai ir lengvai įsigyti pirkinius net neturint reikiamos pinigų sumos. Vis dėlto, kiekvieną kartą išsitraukus kreditinę kortelę reikėtų pagalvoti, jog šie pinigai – nėra Jūsų nuosavybė, t.y. šių pinigų iš tikrųjų Jūs neturite. Naudojimasis kreditine kortele gali būti prilyginimas skolinimuisi, nes iš kreditinės kortelės paimtas lėšas anksčiau ar vėliau reikės grąžinti. Stebėkite, kaip naudojate savo turimą pinigų balansą, nes daugeliu atveju kreditinės kortelės paskatina spontaniškus pirkinius. Tokie neapgalvoti pirkiniai gali sąlygoti itin didelį įsiskolinimą ar neigiamai paveikti Jūsų kredito istoriją, jei pinigų laiku negrąžinsite. Kreditinės kortelės dėka patogu atlikti mokėjimus tiek fizinėse parduotuvėse, tiek internete, tačiau yra keletas situacijų, kuomet atsiskaitymas kreditinės kortelės pagalba nėra pati geriausia idėja.
Apsipirkinėjimas internetu
Internetinės parduotuvės – puikus būdas sutaupyti laiko, gauti specialių pasiūlymų ir patogiai apsipirkti kad ir kur bebūtumėte. Visgi, jei iš internetinės parduotuvės užsisakinėjate pirmą kartą, nevertėtų dalintis savo kreditinės kortelės duomenimis, nes tai gali sukelti pavojų Jūsų ir Jūsų turimo balanso saugumui. Pasitikėkite tik tarptautinių kompanijų ir gerai žinomomis sistemomis, kurios apsaugos nuo galimo pasinaudojimo Jūsų asmeniniais duomenimis.
Įsigyjant brangius pirkinius
Ne veltui kreditinės kortelės naudojimą prilyginome skolinimuisi - kiekvienas pirkinys, už kurį atsiskaitoma kreditine kortele, yra įvertinamas ne tik kaina, bet ir suteiktos paslaugos palūkanomis. Taigi, jei perkate brangius daiktus, tikėtina, kad sumokėta suma išaugs – priklausomai nuo banko, kurio paslaugomis naudojatės, taikomo apmokestinimo, visuomet stenkitės apskaičiuoti, kiek perkamas daiktas pabrangs, jei atsiskaitinėsite būtent kreditine kortele.
Išgryninant pinigus
Kreditinė sąskaita leis Jums pasirūpinti reikiamu kiekiu ir grynųjų pinigų, tačiau, besinaudojant bankomatais, dažniausiai grynųjų pinigų išėmimas yra apmokestintas. Taigi, jei žinote, jog Jums prireiks grynųjų pinigų, kuriuos reikės išsigryninti pasinaudojus kreditine kortele, pasistenkite tai padaryti vienu kartu – taip galėsite sumažinti mokesčius ir sutaupysite pinigų. Visgi, siūlome pinigus gryninti iš turimos diabetinės kortelės, nes toks pinigų išėmimas iki tam tikros sumos nėra apmokestintas.
Naudojantis specialiais pasiūlymais
Kreditinės kortelės ypatingai populiarios užsienyje. Dėl šios priežasties užsienio valstybėse egzistuoja pardavimų strategija – specialių pasiūlymų teikimas pirkėjams, kurie atsiskaitinėja grynaisiais pinigais. Tokiu būdu pardavėjas sutaupo lėšų, kuomet nereikia mokėti atsiskaitymo kortele mokesčio bankui. Šiuo atveju mokėjimas grynaisiais pinigais suteikia Jums privilegijų, kurių negautumėte, jei naudotumėtės kreditinės kortelės paslaugomis.
Kreditinės kortelės – puikus būdas atsiskaityti už reikalingiausius pirkinius tuomet, kai Jums trūksta lėšų. Savo ruožtu siūlome nepiktnaudžiauti šios kortelės teikiamomis galimybėmis, nes, bet kuriuo atveju, už kortelės naudojimą turėsite mokėti papildomus mokesčius, su kuriais nesusidurtumėte, jei atsiskaitinėtumėte grynaisiais pinigais. Siūlome palūkanas ir kitus papildomus mokesčius mokėti itin atsakingai ir kruopščiai, nes tai gali turėti įtakos Jūsų kredito istorijai, kuri bus aktuali planuojant didesnius finansinius įsipareigojimus.