Lietuva keturis kartus viršija Europos Sąjungos vidurkį pagal nuskendusiųjų asmenų skaičių. O trys iš dešimties lietuvių teigia, kad yra bent kartą susidūrę su pavojumi gyvybei vandenyje, rodo naujausia reprezentatyvi „Spinter tyrimai“ apklausa. Viena iš problemų – edukacijos stygius ir įsisenėjusi draudimų kultūra. Vaikystėje ne vienas esame girdėję suaugusiųjų įspėjimus nežaisti prie vandens, nebristi gilyn į jūrą, nešokinėti per bangas. Tačiau statistika rodo, jog draudimai nėra veiksmingi, todėl svarbu edukuoti gyventojus, ką daryti susidūrus su pavojumi vandenyje.
Kita problema – gelbėtojų kompetencijų stoka. Šiuo metu gelbėjimo tarnybų paruošimas ekstremalioms operacijoms – nepakankamai kokybiškas, efektyviausiai gelbėjimo darbai vykdomi tuomet, kai bangos nėra aukštesnės nei 1 metras. Esant didesniam bangavimui gelbėtojams trūksta žinių, įgūdžių bei gelbėjimui skirtų priemonių.
Siekdami edukuoti visuomenę, „Vivus Finance“ komanda surėmė pečius su vandens sportą puoselėjančia įstaiga „Spotas“, nes mokytis – negėda ir niekada ne per vėlu. Socialinio projekto „Saugi banga“ metu gyventojai ne tik susipažins su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis, bet ir turės galimybę sudalyvauti įvairiose edukacinėse programose, tarpinstitucinėse pratybose Lietuvos pajūryje, jų lauks konkursai, gyvos transliacijos ir daugybė kitų, visuomenei šviesti skirtų, veiklų.
Kartu ieškosime atsakymų į tokius svarbius klausimus, kaip:
Kviečiame aktyviai dalyvauti projekte bei nepraleiskite progos įgyti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių. Džiaukimės vandens pramogomis saugiai!