Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip išmokti valdyti savo laiką

Rodos tiek daug norisi nuveikti: aplankyti skirtingas pasaulio vietas, išmėginti vis kitas sporto rūšis, paragauti įvairius egzotiškus patiekalus. Tačiau tam įgyvendinti dažniausiai pritrūksta laiko. Kasdieniai darbai, šeima, draugai, papildomi užsiėmimai užima kiekvieną akimirką ir niekam daugiau jų tiesiog nebelieka. Bet ar tikrai? Neretai tik atrodo, kad laisvo laiko naujai veiklai nėra, o tuo metu turimas laikas yra tiesiog naudojamas neefektyviai. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame apie tai, kaip išmokti valdyti savo laiką, kad viską spėtumėte ir turėtumėte daugiau laisvalaikio.

Dirbkite ne ilgiau, bet efektyviau

Didžiąją dalį dienos žmonės praleidžia darbe, tačiau itin dažnai dirbama ne tik  nustatytas valandas  bet ir viršvalandžius. Ir dažniausiai viršvalandžius tenka dirbti ne todėl, kad yra didelis darbo krūvis, o todėl, kad darbo dienos eigoje laikas išnaudojamas neefektyviai. Todėl norėdami išvengti viršvalandžių, atkreipkite dėmesį į tai, ką veikiate darbo dienos metu, kiek laiko skiriate nereikalingam elektroninio pašto tikrinimui, pokalbiams su kolegomis ar naršymui socialiniuose tinkluose. Atrodo minutė šen, minutė ten yra nieko tokio, tačiau per visą dieną laiko susidaro nemažai.

Išmokite sakyti „ne“

Dažnai nemaža dalis laiko yra eikvojama darbams, renginiams ar veiklai, kuri jūsų nedomina, tačiau darote tik todėl, kad nedrįsote atsisakyti. Vertinkite savo laiką ir leiskite jį tik tam, kas iš tiesų teikia malonumą. Kuo dažniau ištarsite „ne“ , tuo daugiau laiko liks patinkančiai veiklai.

Išsimiegokite

Neretai trūkstant laiko, jis naudojamas miego sąskaita. Tačiau tai itin didelė klaida, mat nepailsėję, blogai išsimiegoję vargiai galėsite dirbti efektyviai. O tada net ir paprastus, nesudėtingus darbus atlikti užtruksite kur kas ilgiau, nei atliktumėte pailsėję.

Nesiblaškykite

Jei atliekate sudėtingą ar svarbią užduotį, skirkite jai visą dėmesį. Nepalikite kompiuteryje įjungtų internetinių puslapių, kurie nėra susiję su jūsų darbu, uždarykite kabineto duris, kad kolegoms nekiltų noras paplepėti, padėkite toliau telefoną ir sutelkite visą dėmesį į atliekamą užduotį. Pamatysite, kad su ja susidorosite kur kas greičiau, nei įprastai.

Neatidėliokite

Net ir gavus itin svarbią užduotį, bet turint daug laiko jos atlikimui, nenumaldomai kyla noras atidėlioti ir užsiimti kokia nors kita veikla. Verčiau bet kokios užduoties imkitės iš karto, nelaukite. Laukiant kito laiko, gali atsirasti ir daugiau užduočių, laiko liks vis mažiau ir grįšite prie to, kad vėl sėdėsite darbe viršvalandžius.

Organizuokite

Jei jūsų užrašų knygutė pilna nuo įvairiausių datų, susitikimų, seminarų, planų ir net patys nebesusigaudote, kam reikia skirti daugiausiai dėmesio, vargu ar atliksite viską, ko reikia. Priešingai, mėtymasis nuo vienos užduoties prie kitos jus tik blaškys. Turėkite sistemą, pagal kurią iš karto matytumėte, kurios užduotys svarbiausios, kurios mažiau svarbios, o kurias reikia atlikti tik tada, jei turėsite tam laisvą minutę. Galite naudoti skirtingų spalvų lapelius ar markerius ir skirtingo svarbumo užduočiau skirkite skirtingą spalvą. Taip vos pažvelgę į savo užrašus, žinosite kam skirti savo dėmesį pirmiausiai.

Kelkitės anksti

Kuo ankščiau atsikelsite – tuo daugiau spėsite nuveikti per dieną. Net jei atsikelsite vos valanda ankščiau – jau turėsite šiek tiek daugiau laiko, nei įprastai, kurį galėsite skirti savo dienos darbų suplanavimui. Paskaitę daugumos sėkmingų žmonių biografijas, rasite vieną savybę, kuri būdinga daugeliui – tai įprotis keltis anksti.

Išmokę efektyviai planuoti savo laiką, džiaugsitės spėdami atlikti visas būtinas užduotis ir dar turėdami turiningą laisvalaikį. Nepamirškite, kad visi pasaulio žmonės turi tą patį valandų skaičių per parą, tačiau vieni nuveikia kur kas daugiau už kitus, o visa paslaptis – mokėjimas paskirstyti savo laiką ir nešvaistyti jo veltui.

Naujausi įrašai