Vis labiau šylantis oras, žaliuojanti gamta ir ilgesnės dienos, rodos, ragina mus išsitraukti per žiemos šalčius ir rudens darganas užmirštą transporto priemonę – dviratį. Vieni žmonės dviračius renkasi kaip alternatyvą kardio treniruotėms sporto klube, kiti jį renkasi savaitgalio praleidimui gamtoje, o štai treti nevengia ir į darbą keliauti būtent šia priemone, palikdami automobilį namuose. Dviračio populiarumas akivaizdus – juk vieną kartą į jį investavę, galėsite ne vienerius metus mėgautis nemokamomis pramogomis bei taupyti pinigus, vietoje automobilio ar viešojo transporto, pasirinkdami būtent dviratį.
O šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše kalbame apie tai, kaip išsirinkti dviratį, į ką atkreipti dėmesį, kad galėtumėte juo naudotis ne tik ilgai, bet ir patogiai.
Prieš renkantis dviratį, pirmiausiai reikia sau atsakyti į paprastus klausimus: kam jums dviratis reikalingas? Kaip dažnai planuojate juo važinėti? Kur daugiausiai planuojate važinėtis? Atsakę į šiuos klausimus, žinosite ko jums reikia ieškoti, nes skirtingiems poreikiams ar tikslams, yra rekomenduojami skirtingų modelių dviračiai.
Pagrindinės dviračių rūšys yra išskiriamos šios:
Miesto dviratis – šio tipo dviračiai yra patys populiariausi, dažniausiai sutinkami bei dažnai pigiausi. Jie yra nesudėtingi, dažniausiai turintys patogias sėdynes, malonūs minti, tačiau tinkami norint įveikti gana nedidelį atstumą (iki 10 kilometrų). Jei dviračiu planuojate tik kartas nuo karto savo malonumui pasivažinėti arba vykti į darbą, kuris yra pakankamai netoli – jis jums puikiai tiks, tarnaus ilgai ir pateisins visus lūkesčius.
Plento dviratis – šio tipo dviračių didžiausiai privalumas – lengvai išvystomas greitis, galima nuvažiuoti pakankamai dideles distancijas. Vis dėlto svarbu paminėti, kad šio tipo dviračiai patogumu nepasižymi ir labiau yra tinkami daugiau patirties turintiems sportininkams. Jei renkatės savo pirmąjį dviratį arba jei iki šiol važinėdavotės itin retai – toks dviratis jums ne itin tiks.
Kalnų dviratis – Šio tipo dviratis itin tinka važinėtis kalnuotomis, miškingomis vietovėmis, bekelėmis. Su juo važiuodami jausitės stabiliai, patogiai, tačiau jei šiuo dviračiu norėsite važinėti paprastais, lygiais keliais ar asfaltu – galite nusvilti, nes jis pasirodys itin sunkus, nerangus, bus sunku išvystyti didesnį greitį ar manevruoti.
Universalusis dviratis – Šis dviratis turi visų ankščiau išvardintų dviračių savybių: su juo galima važiuoti tiek kalnais, tiek plentu, jis gali išvystyti didesnį greitį, nuvažiuoti ilgesnį atstumą. Todėl šio tipo dviratis puikiai tiks tiems, kurie planuoja užsiimti įvairiu dviračiu sportu: tiek važinėtis miesto gatvėmis, tiek miškais, o kartais nuvažiuoti ir ilgesnes distancijas.
Turistinis dviratis – Šio tipo dviračiu galima nuvažiuoti ilgesnį atstumą su didesniu, daugiau sveriančiu, bagažu. Taip pat šio tipo dviračiai įprastai turi talpesnes bagažines, įtaisytas geresnes lempas, todėl itin puikiai tinka kelionėms gamtoje.
Šių, aukščiau išvardintų tipų dviračiai yra perkami dažniausiai, tačiau rinkoje galite rasti ir kitokių, labiau specializuotų dviračiu, tokių kaip treko, kroso ar dar kitų, konkretesnėms dviračių sporto šakoms tinkamų modelių.
Taip pat renkantis dviratį, itin svarbu atsižvelgti į jo svorį bei dydį. Dviratis turi būti patogus, jei jūs vos siekiate pedalus arba priešingai, dviratis yra per mažas ir važiuoti tenka kone susilenkus – jums bus nepatogu ir vietoje malonumo, jusite tik diskomfortą. Todėl geriausia, jei prieš pirkdami dviratį, jį išbandysite. Daugumoje dviračiais prekiaujančių prekybos vietų, tai galėsite padaryti. Ir tik tada, kai jausite, kad jums važiuoti patogu, ryžkitės pirkti.
Nusprendę įsigyti dviratį, neskubėkite pirkti pirmojo pasitaikiusio, skirkite laiko paieškoms, drąsiai pasikonsultuokite su pardavėjais, kurie jums padės išsirinkti labiausiai poreikius atitinkantį variantą. O jau įsigiję dviratį, kuo dažniau juo naudokitės, tai itin puiki pramoga ir treniruotė, kuri suteiks daug malonumo ir reikiamo fizinio krūvio.