Jau ne viename įraše kalbėjome, sakėme argumentus bei dalinomės patarimais, apie tai, kaip svarbu vesti savo šeimos (ar asmeninių) finansų biudžetą. Taip galima ne tik užsitikrinti stabilią finansinę padėtį, bet ir sutaupyti nemažai pinigų kiekvieną mėnesį, per daug nepabloginant savo gyvenimo kokybės.
Vis dėlto ne biudžeto planavimas yra sudėtingiausia užduotis. Jį susidėlioti gana paprasta, o štai laikytis sukurto plano – reikalauja nemažai pastangų ir pokyčių kasdieniame gyvenime. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinsimės patarimais, kurie padės laikytis jau suplanuoto biudžeto.
Nors elektroninės bankininkystė paslaugos yra neatsiejama ir itin laiką taupanti gyvenimo dalis, bent pačioje pradžioje, vos tik susidarius biudžeto planą, naudokite grynuosius. Paskaičiuokite, kiek skirsite pinigų kasdienėms išlaidoms, tokioms kaip maisto pirkimas, transportas bei kitos išlaidos, kurios yra būtinos. Pinigų sumą, kurios Jums reikės, išsigryninkite ir banko kortelių net nelieskite visą savaitę. Realiai matant pinigus, kuriuos galite išleisti, Jums bus lengviau orientuotis, nei turint juos banko sąskaitoje ir tik apytiksliais paskaičiuojant, kiek dar galite išleisti. Taip pat, jei neturėsite su savimi banko kortelės, išvengsite pagundos impulsyviems ir visiškai nereikalingiems pirkiniams įsigyti.
Rūkote, vakarais mėgstate išgerti taurę vyno ar bokalą alaus – pasistenkite to atsikratyti. Taip sutaupysite ne tik ženklią pinigų sumą kiekvieną mėnesį, bet ir pagerinsite savo fizinę savijautą. Pakelis cigarečių kas kelias dienas – atrodo nėra didelė pinigų suma, bet iš tiesų per savaitę, mėnesį ar net metus susidaro iš tiesų didelė suma, kurią galėsite išleisti vertingesniam daiktui ar trokštamai kelionei įsigyti.
Jei Jūs vienintelis jausitės atsakingas už susidėlioto plano įgyvendinimą – bus iš tiesų sunku. Jums ne tik teks visa atsakomybė, bet ir tapsite tas šeimos narys, kuris visiems likusiems kone kasdien grūmoja pirštu, kad šie taupytų. Sudarius finansinį planą, jį aptarkite su visa šeima, išdėstykite visus argumentus, kodėl jo reikia laikytis ir kaip tai pakeis visos šeimos finansinę padėti. Net vaikai turi suprasti, kad tai nėra tiesiog bloga tėvų nuotaika, kai jie negauna norimo saldainio parduotuvėje. Kiekvienas šeimos narys turi jausti atsakomybę ir siekti įnešti savo indėlį į finansinio biudžeto realizavimą.
Vienas iš pirmųjų žingsnių, dėliojant biudžetą – tai pamatyti, kur išleidžiami pinigai. Todėl saugokite kiekvieną čekį, kurį gaunate po apsipirkimo. Net ir pačius smulkiausius, tokius, kaip už pakelį gumos. Užtikrinkite, kad visi šeimos nariai elgtųsi lygiai taip pat. Tada mėnesio pabaigoje galėsite tiksliai suskaičiuoti kiek pinigų ir kam išleidote. Pamatysite savo silpnąsias vietas, kuriose išlaidas reikia mažinti. Kiekvieno pirkinio tikrai neįsiminsite, kiekvieno išleisto euro užsirašyti nėra patogu, o štai čekio tiesiog neišmesti – vieni juokai.
Vien tik suskaičiuoti, kiek ir kam pinigų išleidžiate tikrai negana. Svarbu išskirti sritis, kuriose išlaidaujama per daug. Ypač daug dėmesio skirkite smulkioms išlaidoms, nes jos kasdien atrodo nepastebimos, bet per visą mėnesį gali sudaryti iš ties ženklią pinigų sumą.
Pirmuosius mėnesius laikytis susidaryto finansinio plano gali atrodyti sunku bei nepatogu. Juk nuolat reikia save stebėti, nepamiršti kaupti čekius ir kaskart savęs paklausti, ar perkamas daiktas iš tiesų reikalingas. Tačiau po truputį tai taps įpročiu ir tokiu savaime suprantamu kasdieniu ritualu, kurio laikytis bus paprasčiau nei ryte išsivalyti dantis.