Pradedant savo verslą – kasdien lauks daugybė sprendimų, kuriuos teks priimti. Jei tai Jūsų pirmieji metai verslo pasaulyje, nenuostabu, kad kai kurios situacijos gali gąsdinti, o sprendimų, gulančių ant Jūsų pečių kiekis, gali pasirodyti neįveikiamas. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinsimės patarimais, kurie bent iš dalies palengvins pirmuosius metus vystant savo verslą.
Susikurkite tvirtą verslo planą
Greičiausiai verslo planą susikūrėte dar prieš pradėdami verslą, tačiau atsiminkite, kad kuo planas bus detalesnis – tuo Jums bus lengviau jo laikytis. Iš karto apsvarstykite esminius klausimus, tokius kaip biudžetas, idėjos, būdai, kaip pritraukti klientus ir t.t.
Taip pat patariame susikurti du planus: pirmasis planas – tai pirmųjų verslo metų planas, antrasis – penkmečio planas. Pirmajame plane turėtų būti sudėlioti žingsniai, kuriais , o antrajame – susidėliokite priemones, kurių pagalba verslą galėsite vystyti toliau.
Gaukite grįžtamąjį ryšį iš savo klientų
Pirmieji klientai Jums atneš ne tik finansinę naudą, bet ir suteiks grįžtamąjį ryšį apie Jūs teikiamas paslaugas ar parduodamas prekes. Atidžiai juos išklausykite ir įsidėmėkite, ką Jums sako. Taip sukursite stiprų prekinį ženklą, kuris įgyvendins Jūsų idėjas bei bus vertinamas vartotojų.
Būkite organizuoti
Veiklos pradžioje, užgriuvusi darbų gausa gali iš tiesų išgąsdinti. Tačiau nepasiduokite chaosui ir susiorganizuokite darbus kuo detaliau. Viską susiskirstykite pagal prioritetus, didžiausias darbams skirkite daugiausiai dėmesio, kai juos atliksite – imkitės mažesnių ir ne tokių svarbių. Kai būsite susiplanavę kada ir ką darysite – bus daug paprasčiau ir nebejausite baimės, kad tiek daug darbų dar neatlikta. Juk kiekvienam darbui bus skirtas tam tikras laikas.
Aktyviai reklamuokitės
Tapti atpažįstamiems ir klientų ieškomiems tikrai prireiks nemažai laiko, todėl nuo pat pradžių skirkite deramą dėmesį reklamai. Savo paslaugoms reklamuoti ieškokite visų įmanomų kanalų, įtraukite ne tik internetą, bet ir socialinius tinklus, radiją, televiziją, lankstinukus ar skelbimus. Kuo plačiau apie Jus pasklis žinia – tuo greičiau tapsite žinomi.
Reguliariai stebėkite savo progresą
Tik nuolat stebėdami savo įmonės situaciją – matysite kiek toli pažengėte, kurios klientų pritraukimo ar reklamos priemonės veikia, o kurios galbūt ne. Žinodami kur esate, žinosite ir kur eiti toliau.
Tvarkingai veskite įmonės dokumentaciją
Nors šis punktas atrodo savaime suprantamas, tačiau pradžioje, turint itin daug darbų, galite tiesiog pamiršti pasirašyti vieną ar kitą sutartį ar išsaugoti dokumentus. Svarbu, kad nuo pat įmonės pradžios, visi dokumentai būtų vedami tvarkingai, visos sutartys būtų su reikiamas parašais ar atspaudais bei laikomi taip, kad prireikus, bet kada galėtumėte juos rasti.
Nebijokite klysti
Savaime suprantama, kad jaučiatės atsakingi už savo verslą bei siekiate priimti tik teisingus bei gerus sprendimus. Tačiau neleiskite, kad klaidų baimė sustabdytų Jus nuo naujų idėjų įgyvendinimo. Kiekvienas didelės sėkmės sulaukęs verslininkas Jums papasakotų ne vieną istoriją, kaip jiems nepasisekė ar kaip ne visi sprendimai pasiteisino. Tačiau iš klaidų galima pasimokyti, o neretai jos gali ir nukreipti visą verslą reikiama kryptimi.
Nauja sritis, nauja veikla daugelį gali išgąsdinti. Pirmieji metai iš tiesų gali būti sunkūs, kupini iššūkių, tačiau kartu jie bus kupini ir naujų pamokų bei pasiekimų. Išgyvenę pirmuosius metus, išmokus pirmąsias pamokas, o galbūt padarius ir pirmąsias klaidas – kiti metai bus kur kas lengvesni. Todėl į esamą situaciją žiūrėkite pozityviai ir jauskitės užtikrinti tuo, ką darote.