Finansinė laisvė – daugelio žmonių siekiamybė, juk taip norisi turėti galimybę visiškai negalvoti apie pinigus, leisti sau viską, ko norisi ir nebegyventi nuo algos iki algos. Tačiau nemažai daliai žmonių finansinė laisvė atrodo nepasiekiama arba siejasi su atsitiktine sėkme (pavyzdžiui, laimėjimu loterijoje ir t.t.). Tačiau taip nėra, finansinė laisvė – tai tikslas, kurio reikia nuosekliai siekti, įdėti daug pastangų, sumanumo ir jį tikrai galima pasiekti kiekvienam. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie gali jus nukreipti tinkama linkme, siekiant finansinės nepriklausomybės.
Jei siekiate finansinės nepriklausomybės – tai turi būti jūsų bendras tikslas, nes jei vienas žmogus jos sieks, o kitas prie to neprisidės ir nekeis pinigų leidimo įpročių – vargiai pajudėsite iš savo atspirties taško. Aptarkite savo tikslą, viziją, tai, kaip įsivaizduojate savo gyvenimą – tai bus puikus pirmasis žingsnis. Taip pat, turėdami bendrą tikslą, jausitės labiau motyvuoti bei bus lengviau nepasiduoti sunkesnėmis akimirkomis.
Prieš nuspręsdami kur jums reikia eiti, išsiaiškinkite kur šiuo metu esate, kokia yra jūsų dabartinė situacija. Labai svarbu būti sąžiningu sau pačiam, nesistengti pagrąžinti situacijos. Tik tada galėsite nuspręsti kurios sritys reikalauja daugiausiai jūsų dėmesio. Pavyzdžiui, jei turite skolų, pirmiausiai ir daugiausiai dėmesio reikėtų skirti būtent jų dengimui, nes ilgas delsimas, tik didina bendra įsiskolinimo sumą. O susitvarkius su skolomis – jau galima imtis ir kitų žingsnių.
Net jei galvojate, kad gyvenate taupydami, apsvarstydami kiekvieną savo pirkinį ir ieškodami tik pačių pigiausių prekių, gali paaiškėti, kad vis tiek išleidžiate nemažą pinigų sumą ten, kur to visai nereikia. Todėl labai svarbu stebėti, kur leidžiate pinigus. Susipažinę su savo pinigų leidimo įpročiais – suprasite kur slypi didžiausia problema, dėl kurios jums nuolat stinga lėšų.
Jau susipažinę su savo pinigų leidimo įpročiais, imkitės kito darbo, kuris reikalaus kur kas daugiau pastangų ir nuolatinio savęs stebėjimo – tai išlaidų kontrolė. Neretai žmonės itin taupo pirkdami didesnius pirkinius (ieško pigiausių variantų, akcijų ar kitų alternatyvų), tačiau net nesusimąstydami kasdien išleidžia nemažą pinigų sumą smulkmenoms (kavos puodelis išsinešimui, pilka palaidinė, kokių jau spintoje yra bent keletas ir t.t.). Tiesiog žmonėms sunkiau iš karto sumokėti didesnę pinigų sumą, nors daikto jiems iš tiesų reikia ir jis bus naudojamas daug kartu, o štai pigioms vienkartinėms smulkmenoms pinigų jau nebegailima.
Laikykitės auksinės taisyklės: paskaičiuokite, kiek daiktą naudosite, jei perkate daiktą, kuris bus naudojamas kasdien (pavyzdžiui, dulkių siurblys, keptuvė ar pan.), paieškokite geresnės kokybės, kuris tarnaus ne vienerius metus, o štai vienkartinėms užgaidoms pataupykite, paieškokite pigesnio varianto arba iš vis atsisakykite.
Finansinė nepriklausomybė – tai ne per vieną dieną pasiekiamas tikslas, jums prireiks kantrybės ir nuoseklumo siekiant šio tikslo, viską darant žingsnis nuo žingsnio. Todėl susidėliokite savo tikslus: ką norite pasiekti per pirmuosius metus, per 5 metus, per 10 metų. Didelio tikslo suskaidymas į mažesnius – palengvins jums viską bei nebeatrodys taip nepasiekiama.
Kiekvienas tikslas reikalauja daug kantrybės, darbo, nuoseklumo. Todėl nusiteikite, kad ir finansinei laisvei pasiekti jums prireiks įdėti daug pastangų, tačiau rezultatas atpirks visas pastangas su kaupu. Galiausiai galėsite susikurti tokį gyvenimą, apie kurį šiuo metu galbūt tik pasvajojate.