Ruduo neretai sukelia nostalgiją, dėl pasibaigusios vasaros ir vis blėstančios šilumos, tačiau taip pat ruduo priverčia ir žavėtis juo, pakerėdamas nuostabiausių spalvų lapais, mistišku rūku. Vis dėlto prasidėję mokslo metai dažnai šeimai gali sukelti ir nemažai rūpesčių, susijusių su finansais. Juk nauji mokslo metai žada ne tik naujus nuotykius vaikams, bet ir papildomus rūpesčius jų tėvams, kaip iš anksto pasiruošti kuo geriau, kad mokslo metams prasidėjus ir jų eigoje, atžalos turėtų viską, ko tik gali prireikti.
Šį kartą norime pateikti keletą patarimų, kaip naujus mokslo metus pasitikti ramiai ir užtikrintai:
Į mokyklą išleidžiant pirmoką, tėvai susiduria su didesnėmis išlaidomis, mat vyresnių klasių moksleiviai nemažai mokyklai skirtų reikmenų turi iš praėjusių metu, pvz. kuprinė gali puikiai tarnauti ne vienerius ir ne du metus, lygiai kaip ir pieštukinės bei kitos priemonės. Tačiau į mokyklą ruošiant pirmokėlį, viską pirkti tenka nuo pat pagrindų. Šiuo atveju pagrindinis patarimas būtų nepirkti visko likus vos porai savaičių iki mokslo metų pradžios, juk turite visą vasarą, per kurią galite sėkmingai supirkti reikiamus daiktus, kas mėnesį skiriant šiek tiek lėšų: pavyzdžiui, vieną mėnesį nupirkite kuprinę (rekomenduotina geresnės kokybės, kuri vaikui bus ne tik patogi, bet ir tarnaus kelerius metus), kitą mėnesį skirkite sąsiuviniams, rašymo bei piešimo priemonėms supirkti, o paskutinį: pratyboms ir t.t.). Nebijokite susisiekti su mokymo įstaiga, likus gerokai laiko iki naujų mokslo metų pradžios, kad mokytoja pateiktų reikiamų priemonių sąrašą, pagal kurį galėsite ramiai ir neskubant supirkti.
Kanceliarinių prekių parduotuvės veikia ištisus metus, tad tikrai nėra būtinybės sąsiuvinius, piešimo popierių, rašiklius ir kitas priemonės supirkti visiems metams. Nupirkite tiek, kad užtektu keliems mėnesiams, trimestrui (ar semestrui), o priemonėms pasibaigus – galėsite tiesiog jų nupirkti papildomai. Tokiu būdu iš karto išleidžiama suma bus mažesnė ir išlaidos per visus metus pasiskirstys tolygiau.
Leidžiate į mokyklą pirmokėlį, pasidomėkite kokių priemonių jam iš tiesų reikės. Vargu ar pirmokui bus reikalinga skaičiavimo mašinėlė, skriestuvas ar matlankis, tad šių priemonių nepirkite. Palaukite kol jų iš tiesų reikės.
Nereikia bijoti pirkti naudotų daiktų. Kai kuriose mokyklose vadovėlius ar bent dalį jų tenka pirktis savomis lėšomis, tad drąsiai pirkite iš vyresnių klasių moksleivių tėvelių knygas, jos kainuos tikrai mažiau, nei naujos, perkamos knygynuose. Taip pat kitais metais tas pačias knygas, jei tik jos bus gerai išsaugotos, galėsite perparduoti kitiems, tad ne tik sutaupysite, bet dar ir dalį pinigų galėsite atgauti.
Daugumoje mokyklų mokiniai privalo dėvėti uniformas. Tai puikus sprendimas, mat padeda sumažinti mokyklai skirtų rūbų sąskaitą. Vis dėlto, uniformos, jei jas sudaro daugiau dalių, gali kainuoti nemažai. Drąsiai perkirkite uniformas iš vyresnių klasių moksleivių (jei tik jos vis dar geros būklės), mat vaikai yra linkę rūbus greitai išaugti, o perpirkta uniforma kainuos žymiai mažiau nei nauja.
Vaikų norai dažnai yra beribiai, jiems norisi ir įmantrios kuprinės su 3D animaciniu herojų atvaizdais, ir brangesnių firmų sportinės aprangos ir t.t. Tačiau pirmiau atsižvelkite į savo biudžetą ir nepataikaukite vaikų normas. Verčiau prieš pradedant mokyklai skirtų priemonių pirkimą, pasikalbėkite su savo vaiku apie šeimos galimybes, kiek pinigų galite skirti jo reikmėms šį mėnesį ir kokios pasekmės lauktų, jei būtų išlaidaujama neskaičiuojant. Į mokyklą einantis vaikas yra daug sumanesnis ir supratingesnis, nei tėvai dažnai galvoja. Užtenka tik vietoje sauso „ne“, pasikalbėti ir paaiškinti, kodėl jam yra sakoma ne. Taip ne tik sutaupysite, nejausdami kaltės, bet ir pradėsite mokyti vaiką finansinio atsakingumo.