Atėjęs ruduo mus ne tik džiugina ryškiomis medžių spalvomis ar vaisių ir daržovių gausa, bet neretam iš mūsų kelia nerimą, dėl artėjančio šaltojo sezono bei su juo susijusiomis didesnėmis išlaidomis. Nesvarbu ar Jūs gyvenate miesto daugiabutyje, ar nuošaliau, nuosavame name – ruduo bei žiema vis tiek patuštins piniginę. O mes norime pasidalinti keletu patarimų, kaip galite sumažinti išlaidas, prasidėjus šildymo sezonui.
Nemažoje dalyje daugiabučių, ypač naujesnės statybos, yra įrengta galimybė patiems gyventojams reguliuoti savo buto apšildymą, pagal savo poreikius. Jei pas Jus tokia galimybė yra – maksimaliai ją išnaudokite: sumažinkite šilumą, kai Jūsų nėra namuose (išvykus į darbą, išėjus susitikti su draugais ar išvykus atostogauti), sumažinkite šilumą naktį (vėsesniame kambaryje miego kokybė bus geresnė – tad nauda Jums tik padidėja). Tikrai nereikia, kad namuose būtų visada pastoviai karšta temperatūra.
Kad ir kaip Jūsų kambario dekoravimui tiktų sunkios, žemę siekiančios užuolaidos, jų vis dėlto reikėtų vengti arba bent prasidėjus šaltajam sezonui, laikyti atitrauktas, mat sunkios, storos medžiagos užuolaidos neleidžia šilumai patekti į kambarį, tai ypač aktualu gyvenantiems nuosavuose namuose arba daugiabučiuose, turinčiuose galimybę autonomiškai reguliuoti šilumą. Atidengus radiatorius, šiluma lengviau pateks į kambarį ir galėsite mažiau jos išeikvoti kambariui sušildyti. Taip pat stenkitės, kad radiatorių neužstotų baldai (ypač didesni), įvairios dekoracijos ir kiti panašūs namų rakandai, kurie trukdytų efektyviam šilumos cirkuliavimui kambaryje.
Nors dauguma namų ir butų savininkų jau turi susidėję plastikinius langus, kurie pasižymi sandarumu, vis dėlto praėjus keletui metų ir šie langai tampa nebe tokie sandarūs, tad pro juos gali ištekėti didelė dalis šilumos. O jei Jūsų namuose plastikiniai langai dar nėra sudėti – langų sandarumu pasirūpinti reikėtų tik dar atidžiau. Priemonių langų sandarinimui galite rasti daugumoje statybinių prekių parduotuvėje, jų yra tikrai platus pasirinkimas.
Dažnai net nesusimąstoma kiek daug šilumos iššvaistoma per sienas, ypač kai jos yra plonos. Geriausias patarimas – pasirūpinti sienų apšiltinimu. Žinoma, tai reikalauja nemažos investicijų, tačiau per keletą šildymo sezonų jos nesunkiai atsipirks, o ir namuose galėsite džiaugtis visada malonia temperatūra.
Jei vis dėlto šiuo metu neturite galimybės investuoti lėšų į pilną namo apšiltinimą, galite savotišką apšiltinimą įsirengti tik už radiatorių, įmontuodami specialią plėvelę, kuri atspindi šilumą. Tokiu būdu nuo radiatoriaus sklindanti šiluma bus efektyviai išnaudojama kambario šildymui, o ne eikvojama sienos mūrui kaitinti.
Gyvenantys nuosavuose namuose turi didesnes galimybes sutaupyti šilumos sąskaita, svarbiausia namo sandarumas. Labai daug šilumos gali išvaistyti palėpė, ypač jei ji negyvenama. Palėpei apšildyti ir kuo labiau sumažinti šilumos nuostoliams, galite naudoti specialias medžiagas, kuriomis reikėtų padengti visas palėpės grindis. Jei Jūsų palėpė vis dėlto apgyvendinta - vertėtų investuoti į stogo vidinės dalies apšiltinimą, kitu atveju palėpė gali tapti negyvenama šaltuoju metų laiku.
Reikia įdėti tik šiek tiek pastangų ir atėjęs šaltasis metų laikas tik džiugins besikeičiančia gamta, artėjančiomis gražiausiomis šventėmis ir namų jaukumu. O rūpesčiai dėl didesnių išlaidų bus tiesiog pamiršti.