Namų remontas – daugeliui galvos skausmą keliantis rūpestis. Žinoma, mes visi norime gražių, jaukių namų, į kuriuos kasdien norėtųsi grįžti, bet su remontu susiję rūpesčiai planus atideda, dažnai neribotam laikui. Tačiau šį kartą dalinsimės patarimais, kaip namuose pasidaryti remontą, išleidžiant kuo mažiau lėšų.
Jei namų remontui nusprendėte samdyti meistrus, Jūsų lauks nemažai išlaidų, mat savo srities specialistai darbą įkainoja gana brangiai. Vis dėlto, Jūs galite sutaupyti, patys pirkdami visas reikiamas priemones. Tiesiog susitikite su Jūsų namus remontuosiančiais darbuotojais ir išsiaiškinkite, kokios priemonės bus reikalingos, susidarykite tikslų sąrašą ir tiesiog skirkite laiko apsilankyti ne vienoje statybinių prekių prekybos vietoje, kur galėsite išsirinkti reikiamas prekes geriausiomis kainomis. Meistrai dažnai bendradarbiauja su konkrečiomis kampanijomis ar prekybos centru, todėl jie pigesnių prekių ieškoti tiesiog nėra suinteresuoti.
Užtikrinkite, kad visos reikiamos medžiagos būtų supirktos ir parengtos iki statybininkams atvykstant. Taip pat iš anksto pasirūpinkite ir kambariu, kuriame bus vykdomas remontas: išneškite visus daiktus ir smulkesnius baldus iš jo, o baldus, kurių išnešti galimybės nėra – gerai apdangstykite. Prisiminkite, kad darbininkai savo atlygį skaičiuoja pagal išdirbtas valandas, todėl viską paruoškite taip, kad atvykus darbininkams, jie iš karto galėtų kibti į savo darbą.
Taip pat iš anksto kuo detaliau suplanuokite, kokius pakeitimus norite atlikti, taip iš karto galėsite supirkti visas reikiamas priemones ir išvengsite tolesnio blaškymosi po parduotuves. Taip pat tokiu būdu visos idėjos bus išbaigtos ir derės tarpusavyje.
Daugiausiai remonto darbų atliekama nuo pavasario ir rudens, žiemą retas, kuris imasi remonto darbų. Išnaudokite tai: žiemos sezonu galite rasti ir pigesnių prekių, reikalingų remontui ir darbininkai prašys mažesnio užmokesčio už savo darbus.
Paprastesnius remonto darbus tikrai galite atlikti ir patys, net jei ir nepasižymite nagingumu. Pavyzdžiui, tikrai galite patys persiklijuoti tapetus, nudažyti dienas ar grindis. Nesudėtingus darbus pasidarę patys – galite sutaupyti gana ženklią pinigų sumą. Vis dėlto, persistengti taupydami tikrai nereikėtų, kritiškai įvertinkite, kokius darbus patys galite pasidaryti, o kokius geriau palikti specialistams: vienas dalykas patiems persidažyti sieną, o visai kitas – imtis vamzdyno remonto.
Jei svajojate iš pagrindų atsinaujinti savo namus, tačiau neturite itin daug lėšų, kurias galėtumėte tam skirti – imkitės namų dekoro. Kartais net nežymūs pakeitimai suteikia naujumo įspūdį. Pakeiskite namuose užuolaidas, atnaujinkite senų baldų spalvą, patieskite kilimą – tai tik keli nesunkiai įgyvendinami patarimai, kurie kaip mat pagyvins namus.
Norint pokyčių namuose – tikrai nereikia kardinaliai viską keisti, juk tam reikia daug lėšų ir laiko. Pavyzdžiui, Jums atrodo, kad virtuvės baldai tokie nusidėvėję, kad juos žūtbūt reikia keisti – tiesiog pakeiskite visų stalų bei spintelių stalviršius – ir virtuvė vėl atrodys kaip nauja, nes būtent stalviršiai yra greičiausiai susidėvinti baldų dalis, kuri visiems baldams suteikia nusidėvėjimo įspūdį.
Jei vis dėlto Jūsų neapleidžia noras keisti baldus – nebūtina juos pirkti naujus. Drąsiai pasivaikščiokite po sendaikčių parduotuves, antikvariatus ir panašias krautuves – čia rasite ne tik pigesnių, bet ir daug autentiškesnių baldų, kurie Jūsų namams sukurs išskirtinumo.
Antikvarinėse parduotuvėse galite ieškoti ir aksesuarų bei įvairių dekoracijų namams: vazos, paveikslai, pagalvėlės ir t.t. – šiose parduotuvėse galite rasti tikrų interjero perlų, tik vėliau pasiruoškite būsimai klausimų „iš kur visa tai gavote?“ lavinai.
Namai – neabejotinai mūsų visų tvirtovė, tad noras tą tvirtovę įsirengti kuo jaukiau ir patogiau, artimas daugeliui. Tikrai nebūtina skirta daug lėšų namų remontui, mat pasitelkus šiek tiek sumanumo ir organizuotumo, galite pasiekti geriausią rezultatą, mažiausiomis sąnaudomis.