Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip sutinkami Naujieji metai visame pasaulyje

Greičiausiai dauguma sutiks, kad po Kalėdų, Naujųjų metų sutikimas yra kita šventė, kurios laukiame labiausiai. Jei Kalėdos švenčiamos dažniausiai ramiai, su šeimos nariais – tai Naujųjų sutiktuvės būna kur kas triukšmingesnės.

Šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše apžvelgiame įdomiausias Naujųjų metu sutikimo tradicijas, kurios būdingos kitoms šalims.

Ispanija

Naujieji metai Ispanijoje

Ispanijoje Naujieji metai išlydimi šeimos rate, dažniausiai rengiant vakarienę. Laikrodžiui mušant vidurnaktį, visi suvalgo po vieną vynuoge su lig kiekvienu laikrodžio dūžiu, kur simbolizuoja gausius ir sočius visu ateinančius metus. O štai po vidurnakčio prasideda tikrosios linksmybės – visi eina į gatves, lanko savo kaimynus ir draugus, sveikina vieni kitus su Naujais metais bei švenčia iki pat paryčių.

Airija

Airijoje ateinančių metų sėkmę nusako vėjas: jei jis pučia iš vakarų – galima tikėtis lengvų metų, o štai iš rytų pučiantis vėjas gali atnešti ir sunkumų. Taip pat nuo naujųjų metų šventimo yra neatsiejama ar amalo šakelė, kuri neša sėkmę, o  po pagalve padėta amalo šakelė vienišoms moterims gali padėti susapnuoti savo būsimą mylimąjį.

Japonija

Naujieji metai Japonijoje

Japonijoje vyraujanti religija – budizmas, todėl Naujųjų metu naktį kiekvienoje šventykloje skambinama varpais – kiekvienas  varpas suskamba lygiai 108 kartus, kas simbolizuoja 108-ų žmogiškųjų nuodėmių atsikratymą.

Vengrija

Vengrijoje naujųjų metų sutiktuvės šiek tiek primenama mūsų Užgavėnes, mat ant laužo yra degama iš šiaudų ir skudurų pagaminta lėlė. Šios lėlės deginimas simbolizuoja visus praėjusių metų blogus nutikimus ir negandas.

Madeira

Naujieji metai Madeiroje

Neatsiejama Naujųjų metų sutiktuvių tradicija yra fejerverkai, kurie leidžiami daugelyje šalių. Vis dėlto tikrai fejerverkų karaliene pelnytai galima laikyti Madeiros salą. Šios salos fejerverku fiesta 2008—aisiais metais buvo įtraukta net į Guinness rekordų knygą, kaip patys įspūdingiausi Naujametiniai  fejerverkai visame pasaulyje.

Graikija

Grakijoje Naujųjų metu išvakarės dar vadinamos Šv. Baziliko diena ir šia proga  yra kepamas specialus šventinis pyragas, į kurį yra įkepama moneta. Radęs šią monetą, sėkmės gali tikėtis visus ateinančius metus.

Filipinai

Naujieji metai Filipinuose

Filipinuose tikima, kad visi apvalūs daiktai Naujųjų metų išvakarėse padės pritraukti sėkmę ateinančiais metais. Todėl žmonės rengiasi taškeliais dekoruotus rūbus, turi su savimi monetų bei valgo vynuoges, tikintis kad ateinantys metai bus gausūs ir sėkmingi.

Puerto Rikas

Puerto Riko gyventojai tiki, kad Naujųjų metų išvakarėse būtina kruopščiai išvalyti namus, kad visos negerosios praėjusių metų dvasios paliktų namus. Taip pat piktųjų dvasių nuvaikymą simbolizuoja ir kitas paprotys – tai kibiro vandens išpylimas pro langą.

JAV

Naujieji metai JAV

JAV itin populiarus paprotys laikrodžiui mušant vidurnaktį pasibučiuoti. Šis gestas turėtų nubaidyti viską, kas negera ir Naujuosius metus pasitikti tik teigiamai.

Danija

Danijoje itin tinkama posakiu, kad šukės nešą laimę, todėl Naujųjų metų išvakarėsi įprasta sudaužyti senus indus prie artimųjų ir draugų namų durų. Kuo daugiau šukių prie durų randama – tuo gausesniu ir sėkmingesnių metų galima tikėtis.

Estija

Naujieji metai Estijoje

Kad Naujieji metai būtų gausūs ir sotūs, Estijoje Naujųjų metų išvakarėsi yra populiari tradicija sočiai pavalgyti 7 kartus.

Kiekviena šalis turi savo Naujųjų metų sutikimo tradicijas, tačiau visi vienodai tikisi, kad visi blogi dalykai liks senuose metuose, o ateinantys bus laimingi, sotūs ir kupini nuotykių.

Naujausi įrašai