Vieniems taupyti yra būtina, kitaip jie vargiai gali pragyventi, kitiems taupymas jau yra tapęs savaime suprantamu įpročiu ir tik taip jie jaučiasi finansiškai užtikrinti. Nesvarbu, kokia yra jūsų finansinė padėtis, kokios galimybės ar kokio dydžio gaunamas atlyginimas, bent dalį lėšų atsidėti taupymui yra itin naudinga. Taip būsite pasiruošę bet kokiems nemaloniems netikėtumams, tokiems kaip liga, nelaimingas atsitikimas ar darbo netekimas. Žinoma, nemaža dalis gali piktintis: lengva taupyti tiems, kurie gauna dideles pajamas ir turi iš ko, o štai gyvenant ir taip susiveržus, apie papildomą taupymą jau nebeišeina net pagalvoti. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame apie tai, kaip taupyti, jei yra gaunamos minimalios pajamos.
Net ir gyvenant taupymo režimu, dabartinis gyvenimo tempas vargiai leidžia nesinaudoti tam tikromis paslaugomis, tokiomis kaip internetas, mobilaus ryšio paslaugos, kabelinė televizija ir t.t. Tikrai neraginsime šių paslaugų atsisakyti, tai vargiai įmanoma, tačiau mokėti už jas mažiau tikrai galite. Susisiekite su savo pasirinktais paslaugų tiekėjais ir pasiteiraukite kokios yra nuolaidos ar specialūs pasiūlymai, taikomi lojaliems klientams. Užsiminus apie galimybę keisti paslaugų tiekėją ir paieškoti jums naudingesnių pasiūlymų, galite gauti ir papildomų nuolaidų. Net jei tos nuolaidos ir nebus ženklios, tai vis tiek bus pinigai, kurie liks šeimos biudžete ir kuriuos bus galima atsidėti taupymui.
Jei vis dėlto nuolaidos gauti nepavyksta ir už tokio pobūdžio paslaugas mokate tikrai palyginus daug, nebijokite ir nepagailėkite laiko paieškoti geresnių pasiūlymų, kurie padės sutaupyti. Dažniausiai skirtingi tiekėjai siūlo pakankamai panašias paslaugas ir skiriasi tik kainos.
Buitinė technika, kompiuterinė įranga, baldai ar kiti namams reikalingi prietaisai dažnai yra būtini, tačiau perkant naujus, jie gali nemenkai patuštinti piniginę. Todėl nereikėtų bijoti pirkti naudotus daiktus (žinoma, prieš perkant, būtinai gyvai apžiūrėkite jų būklę). Neretai žmonės parduoda apynaujus daiktus, kurie naudoti vos vieną ar kelis kartus, yra puikios būklės, tiesiog nėra jiems reikalingi. Tai puikus būdas turėti viską, ko jums reikia, nesumokant didelių pinigų, kokius sumokėtumėte už naujus. O skyrę laiko paieškoms, galite rasti ne tik pigesnių, bet ir daug originalesnių daiktų namams.
Jei gyvenate netoli nuo darbo, atėjus šiltajam metų laikui stenkitės kuo dažniau automobilį palikti namuose ir keliauti į darbą dviračiu ar pėsčiomis. Tai puikus būdas ne tik sutaupyti, bet ir daugiau pajudėti. Nauda bus ir piniginei, ir sveikatai. Žinoma, neraginame keliauti pėsčiomis per pūgas, audras, liūtis, tačiau esant geram orui – nepraleiskite puikios progos pasivaikščioti ir sutaupyti.
Daugeliui šeimų finansiškai pat sunkiausias laikas yra žiema ir ruduo, kai itin padidėja šildymo kainos, prisideda papildomi mokesčiai bei išlaidos. Todėl dar ir taupyti pavyksta ne visiems. Tačiau šaltasis metų laikas užima tik dalį metų, todėl šiltaisiais mėnesiais, kai mokesčiai ženkliai sumažėja, neskubėkite atliekamų pinigų išleisti. Verčiau dalį pinigų skirkite taupymui. Tada per vasarą sutaupyti pinigai padės lengviau išsiversti žiemą.
Mažos kasdienės išlaidos, rodos, piniginės labai nepatuština. Ir vis dėlto, jei paskaičiuotume kokia suma susidaro per ilgesnį periodą, galite nustebti. Atkreipkite dėmesį kasdienius smulkius pirkinius. Tikrai neraginame atsisakyti visų malonumų, tiesiog pakeiskite juos pigesniais. Pavyzdžiui, jei itin mėgstate pirkti knygas, verčiau įsigykite bibliotekos skaitytojo bilietą ir skaitymo malonumas jums nebekainuos nieko. Vietoje kino teatro, filmus tiesiog išsinuomokite, tai kainuos kur kas pigiau ir visa šeima galės namuose surengti filmų vakarą. Mėgstate kavą išsinešimui? Įsigykite stilingą termosą ir gaminkitės kavą namuose. Taip jūs pakeliui į darbą galėsite mėgautis šiuo gėrimu, kaip esate įpratę, tačiau sutaupysite nemažą pinigų sumą.
Taupymas įmanomas net ir gaunant mažas pajamas ir tai tikrai nereiškia, kad sau nebegalite leisti visiškai nieko. Verčiau į save žiūrėkite kaip į atsakingą vartotoją, kuris sugeba atsispirti nuolatiniam pinigų leidimui ir pirkti tik tai, kas iš tiesų reikalinga. O išmokus taupyti net gaunant mažas pajamas, bet ir finansiniai padėčiai pagerėjus, jūs jau turėsite puikius įpročius taupyti.