Su tinkamai motyvuota komanda, kiekviena įmonė gali kone kalnus nuversti. Motyvuoti darbuotojai dirba ne vien dėl atlyginimo, jie nebėga prie biuro durų vos sulaukus 17 valandos bei jaučia didesnę atsakomybę bendro tikslo siekimo procese. Motyvacija – tai itin skambus ir daug naudojamas žodis, tačiau kaip tinkamai jį panaudoti, gali pasirodyti ne taip jau ir paprasta. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie padės tinkamai motyvuoti savo darbuotojus, kad šie su entuziazmu siektų pačių aukščiausių tikslų.
Pirmiausiai atsikratykite pasenusios minties, kad tik didesnis atlyginimas ar priedai prie algos gali skatinti darbuotojus. Žinoma, sutinkame, kad kiekvienas nori uždirbti kuo daugiau, juk galiausiai kiekvienam reikia pragyventi, o dar ir kažką daugiau sau leisti norisi. Tačiau pinigai nėra vienintelis motyvacijos būdas.
Skirkite dėmesio kiekvienam darbuotojui atskirai. Žinoma, lengviausia yra sukviesti visą komandą ir tikslus arba esamą situaciją išdėstyti visiems bendrai. Ir vis dėlto kiekvienas darbuotojas nori jaustis svarbia įmonės dalimi, todėl jei skirsite laiko pasikalbėti su kiekvienu individualiai, paaiškinant ko iš jų tikitės, koks turėtų būti jo indėlis į bendrą tikslą, darbuotojas jaus atsakomybę. Tada ir dirbti stengsis ne tik dėl algos, bet ir norės įdėti kuo didesnį indėlį į bendros įmonės vizijos realizavimą. Taip pat itin svarbu būti atviriems, jei įmonėje vyksta svarbūs pasikeitimai ar priimami rizikingi sprendimai – atvirai kalbėkite apie juos. Kuo darbuotojai jausis labiau vertinami ir įsitraukę, tuo labiau jie jaus vidinį troškimą prisidėti prie bendro tikslo.
Pažinkite savo darbuotojus ir nepamirškite, kad visi jie yra skirtingi ir kiekvieną iš jų geriausiai motyvuoja skirtingi dalykai. Todėl pažinę darbuotojus, žinosite kaip su jais kalbėti, kad kuo labiau įkvėptumėte. Galbūt vienam itin svarbu yra pripažinimas ir po sėkmingai įvykdyto projekto, viešas pagyrimas į įkvėps labiau nei priedas prie algos, o štai kitas galbūt labiausiai motyvuoja jūsų pasitikėjimas, ir suteikiama didesnė atsakomybė, jį motyvuos. Žinoma, vadovaujant dideliam kolektyvui, ne visada lengva kiekvieną darbuotoją pažinti itin gerai, tačiau bent žinoti, kas labiausia motyvuoja – itin pravartu.
Papasakokite apie pagrindinę viziją. Kiekvienas darbuotojas turi savo darbus, savas atsakomybes ir žino savo individualius tikslus. Tačiau itin naudinga parodyti bendrą tikslą, pagrindinę viziją, kuriuos siekia įmonė ir vardan kurios dirba kiekvienas darbuotojas, nors jų darbo pobūdis gal ir skirtis. Taip pat labai tinkamai darbuotojus nuteikia „atvirų durų politika“, kurios esmė, kad kiekvienas darbuotojas skatinamas ateiti pas savo vadovą kas kartą, kai turės klausimų, naujų idėjų ar tiesiog prireiks patarimo.
Nustatykite darbuotojams ne tik didelius tikslus, kurių jie turi siekti, bet ir smulkesnius, savaitės ar mėnesio tikslus. Kiekvieną kartą, kai jie įgyvendins savo tikslus, jaus didesnį entuziazmą imtis ir įgyvendinti naujus. Taip pat darbo rezultatas atrodo realesnis, kai yra jau pasiektų tikslų, juk kiekvienam norisi užsidėti nors keletą pliusų.
Motyvuoti kitus ne visada yra lengva, bet tai daryti būtina, norint, kad darbuotojai nuolat tobulėtų bei jaustųsi patenkinti savo darbu. Motyvuoti darbuotojai dirba daugiau, su didesniu užsidegimu ir dažnai į jiems pavestas užduotis žiūri kūrybiškai, todėl ne tik žinokite, bet ir naudokitės tinkamos motyvacijos suteikiama nauda.