Istoriją būtina žinoti tam, kad nebekartotume klaidų, kurios buvo padarytos. Taip pat su istorija pravartu susipažinti ir tam, kad išmoktume pamokas, bei pasinaudotume patirtimis tų, kurie jau pramynė kelią ir įėjo į istoriją. Todėl šiame įraše dalinsimės pamokomis, kurias galime išmokti iš žymiausių istorinių lyderių.
Abraomas Linkolnas – 16-asis JAV prezidentas, vaidinęs svarbų vaidmenį siekiant išlaikyti tautos vienybę, pilietinio karo metu bei pasirašęs emancipacijos aktą, pagal kurį vergai gavo laisvę. Jo svarbiausias patarimas – visada atkakliai laikytis savo užsibrėžto tikslo ir siekti jo žingsnis po žingsnio net tada, kai niekas aplinkui Jumis netiki.
Sandra Day O‘Connor – buvo pirmoji moteris, paskirta į JAV aukščiausiąjį teismą. Jos balsas buvo lemiamas daugybėje bylų, susijusių su abortais, seksualiniu priekabiavimu, mirties bausme bei teise balsuoti. Ji yra pavyzdys, kad tikras lyderis nebijo stovėti teisingumo pusėje net tada, kai jų aplinkos žmonės nepritaria jiems.
Nelsonas Mandela – pirmasis pietų Afrikos prezidentas, kuris buvo išrinktas demokratinių rinkimų metu. Jis 30 savo gyvenimo metų praleido kalėdamas dėl savo įsitikinimų ir įrodė, kad tikri lyderiai kartais turi aukoti savo asmeninę patogumą ir laimę vardan tikslo ir kitų žmonių gerovės.
Būdama JAV prezidento žmona ir pirmoji šalies dama – Eleanor suvaidino svarbų vaidmenį istorijoje. Eleanor garsiai kalbėjo apie moterų diskriminacijos problemą, jai rūpėjo civilio karo aukos bei daug dėmesio skyrė įvairioms labdaros organizacijoms. Net po prezidento mirties, ji ir toliau tęsė savo humanitarinę veiklą, prisidėjo kuriant visuotinę žmogaus teisių deklaraciją bei įkuriant UNICEF organizaciją. Ji puikus pavyzdys, kaip tikri lyderiai nuolat ieško naujų būdų ir idėjų spręsti įsisenėjusioms ir visada aktualioms problemoms.
Rosa Parks – aktyvi pilietinių teisių gynėja, kovojusi prieš rasizmą. Labiausiai išgarsėjo tada, kai autobuse atsisakė užleisti savo vietą baltaodžiui, nors to meto įstatymai to reikalavo. Šis jos poelgis tapo kaip vienas ryškiausių kovos prieš rasizmą simbolių bei parodė, kad baimė neturi kliudyti idėjų įgyvendinimui bei savo minčių išsakymui.
Geoffrey Canada – aktyvus vaikų teisių gynėjas, švietėjas bei autorius. Jis įsteigė vaikų ginimo komitetą, kuris pasiekė, kad Kanada įsipareigotų kuo daugiau dėti pastangų vaikų švietimui ne tik miestuose bet ir kaimo vietovėse. Jo sukurtas naujas verslo modelis buvo puikus pavyzdys, kad siekiant didelių tikslų, reikia pamiršti patogumą ir daryti tai, ko niekas iki šiol nėra daręs.
Kurti naujus įpročius bei laužyti nusistovėjusias norams nėra paprasta. Tačiau visi į istoriją įėję lyderiai savo pavyzdžių įrodo, kad tik tikėjimas tuo ką darote, atkaklumas bei ryžtingas darbas padės pasiekti visus savo tikslus, nesvarbu, ar jie susiję su darbu, su asmeniniais pasiekimais ar visos žmonijos gerove.