Kaip ir maisto, taip ir degalų kainos Lietuvoje po truputį vis didėja. Pigiausio benzino litras jau kainuoja apie eurą, o dyzelino – apie 90 centų. Todėl visi, turintys automobilius, jau seniai pradėjo skaičiuoti ir ieškoti būdų, kaip sumažinti savo kuro sąnaudas ir vizitų į degalinę skaičių.
Asmeninių finansų valdymas yra glaudžiai susijęs su naudojama transporto priemone. Jeigu važinėjama autobusu, tuomet paprastai pinigų yra sutaupoma, todėl tai renkasi mažiau uždirbantys asmenys, studentai. Tačiau turint automobilį išlaidos išauga – juk reikalingi ne tik degalai, bet ir pastovi priežiūra, remontas. Išlaidoms itin išaugus, automobilio vis tiek gali būti sunku atsisakyti, ypač tuomet, jei darbas yra kitame miesto gale arba tokioje vietoje, kur nepatogu nuvykti viešuoju transportu. Turimas automobilis leidžia lengviau pasiekti norimas vietas, išvykti savaitgaliui paatostogauti ir taupyti savo laiką.
Lietuvoje kuro kaina susideda iš trijų dalių: didmeninės naftos kainos (apie 40 proc.), valstybei mokamo PVM, akcizo mokesčio (apie 40 proc.) ir degalinių maržos (apie 20 proc.). Dėl varijuojančios degalinių maržos, pasaulinėje rinkoje krentant naftos kainai, dažnai degalų kaina išsilaiko stabili. Tad vartotojai yra priversti kitų būdų ieškoti, kaip taupyti degalus ir už juos mokamus pinigus. Vienas iš būdų yra stengtis nusipirkti ir važiuoti mažiau degalų naudojančiais automobiliais.
Turbūt visi sutiks su tuo, jog ekonomiškiausi automobiliai pasaulyje yra elektromobiliai. Šie automobiliai veikia pakraunamos baterijos dėka, kuri būna sumontuota viduje. Baterija varo ne tik automobilį, bet ir visas funkcijas viduje: lemputes, valytuvus ir pan. Todėl šiam automobiliui visai nereikia tokių degalų kaip benzinas ar dyzelinas – reikia tik elektros. Automobiliams pakrauti skirtingose miesto vietose yra sumontuotos baterijų įkrovimo vietos. Jiems ne tik nereikia degalų, bet ir įvairių tepalų, todėl mažiau išleidžiama automobilio priežiūrai. Pasirenkant elektromobilius ne tik palengvinamas asmeninių finansų valdymas, bet ir paleidžiama mažiau žalingų dalelių, kurios patenka į orą. Negalint įsigyti elektromobilio, taip pat galite rinktis hibridinius automobilius, kurie varomi ir baterija, ir degalais.
Jeigu Jums ne prie širdies minėti ekonomiškiausi automobiliai ar neturite šiuo metu lėšų jiems įsigyti, yra ir kitų būdų, kaip galima taupyti degalus:
Nebūtina visuomet tikėtis, kad kuro kainos kris – yra pakankamai daug būdų, kaip galima patiems sumažinti kuro sąnaudas ir mokamus pinigus už degalus. Asmeninių finansų valdymas priklauso nuo to, kaip Jūs pats žiūrite į savo atsakomybę teisingai vairuoti ir naudoti mažiau kuro.