Kone kasdien galime perskaityti, pamatyti ar išgirsti įvairių naujų patarimų, susijusių su taupymu. Atrandami nauji būdai bei triukai, kaip išleisti kuo mažiau pinigų. Tačiau nuolat ieškodami naujų taupymo būdų, dažnai pamirštame ar tiesiog vengiame senų, laiko patikrintų patarimų, kurie gali padaryti itin daug teigiamos įtakos jūsų finansiniai padėčiai. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir dalinamės vienais geriausių laiko patikrintų finansinių patarimų, kuriuos esame linkę pamiršti.
Į savo finansinį gyvenimą žiūrėkite kaip į verslą
Galbūt šis patarimas ir neskamba labai linksmai, bet finansinė padėtis ir yra rimtas dalykas, į kurį rimtai ir reikia žiūrėti. Svarbiausius principus, kuriuos verslininkai taiko savo įmonės valdymui, galite taikyti ir savo asmeniniam finansams valdyti: nusistatykite finansinius prioritetus (pavyzdžiui, galbūt norite sutaupyti automobiliui arba planuojate įsigyti naują būstą), nuolat sekite savo finansinę padėtį bei ribokite nebūtinas išlaidas.
Taupymas turi tapti gyvenimo dalimi
Suprantama, kad jei šiuo metų jūsų finansinė padėtis yra puiki, apie taupymą net nesusimąstote, mat tai atrodo visiškai nebūtina. Tačiau nepamirškite, kad tai gali bet kada pasikeisti, o paversdami taupymą gyvenimo dalimi – jūs visada turėsite pinigų nenumatytoms išlaidoms bei mokėsite prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos.
Žinoma, taupymas dar nereiškia, kad nieko nebegalite sau leisti, turite nieko naujo nepirkti ir į darbą keliauti viešuoju transportu. Tiesiog išmokite tam tikrą dalį lėšų atsidėti. Ir jei iki šiol dar niekada netaupėte ir tik dabar nusprendėte pradėti – tikrai nereikia atsisakyti visko iš karto ar išlaidas sumažinti kardinaliai (nebent to reikalauja itin pablogėjusi finansinė padėtis). Net jei per savaitę išleisite 25 EUR mažiau maisto prekėms, per metus jau būsite sutaupę apie 1200 EUR. Net ir maži kasdieniai pokyčiai gali duoti ženklios naudos.
Taupykite skirtumą
Jei itin mėgstate pirkti įvairias prekes per akcijas, nuolat ieškote geriausių pasiūlymų arba naudojatės nuolaidų kuponais – už įprastai perkamas prekes galite sumokėti kur kas mažiau pinigų. Tačiau vietoje sutaupytų pinigų išleidimo kitiems dalykams ar kitoms prekėms – atsidėkite tą sumą taupymui, tada iš įvairių akcijų gausite kur kas daugiau naudos.
Pirmiausiai sumokėkite sau
Patarimas, kurį jums pirmiausiai pasakys kiekvienas finansų ekspertas ir ne tik – atsidėti tam tikrą dalį pajamų taupymui. Vos gaunate algą ar kitas pajamas, pirmiausiai dalį lėšų atsidėkite (geriausiai tam turėti atskirą banko sąskaitą, į kurią pervestumėte taupymui skirtus pinigus). Kai jau pervesite tam tikrą sumą į taupomąją sąskaitą – likusius pinigus skirstykite pagal poreikius bei įsipareigojimus. Jei taupymui skirtų lėšų neatsidėsite iš karto, mėnesio eigoje jums gali kilti pagunda labiau paišlaidauti ir už juos tiesiog ką nors nusipirkti.
Pamėginkite pagyventi kaip studentai
Tai tikrai nereiškia, kad jums reikia pradėti pirkti tik tai, kas pigiausia, nieko sau neleidžiant. Tiesiog prisiminkite, kaip būdami studentai, puikiai išsiversdavote ir su mažesnėmis pajamomis. Pamėginkite nustatyti tam tikrą sumą pinigų, kurią išleisite per savaitę ir stengtis jos neviršyti. Žinoma, ši suma turėtų būti skirta maisto produktams, kelionei į darbą ar eilinėms išlaidoms.
Taupymo patarimų galite rasti iš tiesų daug, tačiau jų visų sau pritaikyti tikrai nepavyks. Todėl atsirinkite sau tinkamiausius ir naudokitės jais. Nebijokite paeksperimentuoti, tik taip atrasite taupymo būdus, kurie jums bus tinkamiausi ir patogiausi.