Finansų valdymas ir tinkamas biudžeto paskirstymas – svarbu, norint išlaikyti gerą finansinę padėtį. Įvertinti savo finansinį pajėgumą Jums padės keli aspektai. Pirmiausia turite apgalvoti, kokios Jūsų mėnesio pajamos – nuolatinės, ar – ne, ar turite finansinių įsipareigojimų kreditoriams. Paprasčiausias būdas įvertinti savo finansinę padėtį – sudaryti sąrašą. Viename stulpelyje reikėtų surašyti pajamas, o kitame – piniginius įsipareigojimus ir kitas išlaidas. Jei iš pajamų atimtos išlaidos sudaro bent 100 Eur deficitą, Jūsų finansų valdymas nėra pavyzdingas: turite atkreipti dėmesį, kad kartais būna nenumatytų išlaidų, ir joms kas mėnesį reikėtų atidėti dalį pajamų. Tai – protinga išeitis, nes prireikus pinigų čia ir dabar Jums nereikės skolintis: galėsite atsiskaityti sukauptomis santaupomis.
Neretai ilgalaikės paskolos suryja daugiausia Jūsų mėnesinių pajamų. Visos paskolos Jums buvo suteiktos atsižvelgus į Jūsų galimybes ir mokumą, tad sutarčių nutraukti negalėsite. Vis dėlto nedžiuginanti finansinė padėtis, atidavus visus įsiskolinimus ir sumokėjus mokesčius, verčia ieškoti sprendimų, kad tai nesitęstų.
Pirmiausia turite viską – tiek išlaidas, tiek pajamas – surašyti realistiškai ir tiksliai: tik taip galėsite matyti, kur išleidžiate daugiausia. Nusistatykite prioritetinius pirkinius ir paslaugas: galbūt tam tikri daiktai ar maisto produktai nėra tokie svarbūs? Atsakingai ir protingai leiskite pinigus, nes tik taip išspręsite susidariusį finansinį vakuumą. Finansų valdymas nėra lengvas, tačiau nuolat jį prižiūrint tikrai įmanoma pasiekti, kad net ir ilgalaikės paskolos neužgožtų Jūsų įprasto gyvenimo ritmo. Paprasta taisyklė padidinti pajamas ir sumažinti išlaidas galioja nuolatos, todėl bandykite rasti papildomos mokamos veiklos ir taip mėginkite papildyti savo piniginę. Dar vienas veiksmingas būdas sutaupyti – visada prieš perkant paklausti savęs, ar Jums to tikrai reikia, ar be konkretaus daikto, paslaugos neišgyvensite – venkite tenkinti savo užgaidas ir pirkite tik tikrai svarbius, būtinus pirkinius.
Yra įvairiausių būdų Jus tenkinančiam finansų balansui pasiekti. Vis dėlto auksinis dėsnis – net ir grįžus į normalias pinigines vėžias toliau laikytis prieš tai išsiugdytų taupymo principų. Taip ne tik sumažinsite riziką vėl patekti į tą pačią aklavietę, bet ir efektyviau išnaudosite uždirbtus pinigus. Atminkite, kad ne vartojamosios ar greitosios paskolos Jums suteiks piniginę nepriklausomybę, o Jūsų pačių finansinis sąmoningumas.
Išbandykite šiuos patarimus ir stebėkite, kaip keičiasi Jūsų pajamos. Atraskite savo būdą, kuris Jus ištrauktų iš finansinės duobės!