Naujo verslo pradžia praktiškai visada reiškia dideles išlaidas, mat nemažą sumą pinigų gali kainuoti dokumentų sutvarkymas, reikiamos įrangos bei priemonių pirkimas bei visa kita, ko tik gali prireikti verslo pradžiai. Vis dėlto neretai didesnė pinigų suma išleidžiama ne tiek dėl realaus poreikio, kiek iš nežinojimo, nes gali atrodyti, kad reikia visko iš karto, o su laiku paaiškėja, kad nemažos dalies dalykų buvo galima nepirkti ir sutaupyti pinigų, kurių veiklos pradžioje neretai taip trūksta. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame būtent apie tas sritis, kuriose galima neišlaidauti, jei pradėjote kurti savo verslą.
Biurui įsigykite naudotus baldus
Vos tik pradėjus savo verslą, greičiausiai daug darbuotojų iš karto neturėsite, bet įrenginėjant biurą, baldų vis tiek reikės. Jei jūsų pasirinktoje veikloje klientams nereikės lankytis pas jus (pavyzdžiui, vykdote prekybą internetu), pačioje pradžioje į naujus baldus investuoti nėra tikslinga. Galite pasidairyti parduodamų biuro baldų, kurie yra naudoti (tokius baldus neretai parduoda ir iš varžytinių, po įmonių bankroto).
Suprantama, kad pradėjus veiklą, gali norėtis moderniai įrengto biuro, su naujausiomis technologijomis bei stilingomis interjero detalėmis. Tačiau tokias išlaidas verčiau palikite ateičiai, kai jūsų veikla pradės nešti apčiuopiamą pelną, o pradžioje pinigus investuokite į reikšmingesnes sritis.
Neišlaidaukite kanceliarinėms priemonėms
Atrodo smulkmena? Tačiau gali padėti sutaupyti nemažai pinigų, kuriuos tikrai rasite kur panaudoti vėliau. Rinkitės kuo paprastesnius pieštukus, parkerius, pieštukines, lipnius lapelius ir visas kitas reikalingas priemones. Jos darbo našumui didelės įtakos neturi, jos nepadės jums uždirbti pinigų, todėl atsisakykite minties joms išlaidauti, nes tiesiog.. tam nėra jokio reikalo.
Neišlaidaukite rinkodaros idėjoms
Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad nereikia skirti lėšų reklamai, anaiptol – tai yra būtina. Tačiau atsisakykite pagundos iš karto daug lėšų skirti įmantrioms internetinio puslapio funkcijoms diegti, išskirtiniam logotipui sukurti arba itin brangioms vizitinėms kortelėms. Verčiau pirmiausiai užtikrinkite, kad jūs pateikiate itin kokybiškus produktus, paslaugas, klientų aptarnavimą, pristatymą ir visą kitą, kas iš tiesų būtina, o tik tada leiskitės į stilistines smulkmenas.
Teiraukitės nuolaidų
Pradėjus savo verslą, ne tik jūs galite ne tik suteikti įvairias nuolaidas klientams, bet ir patys jų teirautis. O nuolaidų ar geresnių sąlygų teiraukitės visose srityse, kuriose tik galite: pradedant nuo banko aptarnavimo mokesčių, baigiant įvairių įmonių, kurių paslaugomis naudositės (pavyzdžiui tos, kuri jums kuri jums kurs internetinio puslapio dizainą). Neretai įmonės, matydamos, kad gali turėti potencialiai lojalų klientą, pasistengia suteikti geresnes sąlygas – o jūs iš to galėsite gauti realią naudą.
Įdarbinkite tiek darbuotojų, kiek iš tiesų reikia
Net jei jums norisi kuo greičiau turėti savo kolektyvą – patariame neskubėti. Nepamirškite, kad kuo didesnis kolektyvas – tuo daugiau pinigų jums reikės išleisti: atlyginimai, mokesčiai, darbo vietos ir t.t. Todėl vos pradėjus verslą, samdykite tik tiek darbuotojų, kiek jums iš tiesų reikia, nepabijokite darbuotojus samdyti ir nepilnai darbo dienai, jei jums tik tiek pagalbos reikia. Išplėsti kolektyvą visada spėsite, tačiau itin didelės išlaidos pirmaisiais verslo gyvavimo metais jums tikrai nepadės.
Vos pradėjus savo verslą, gali kilti noras leisti pinigus taip pat, kaip tai daro jau pažengusių įmonių savininkai. Tačiau šios pagundos verčiau atsisakykite, o visas lėšas investuokite į sako kuriamą produktą, paslaugą, kursus, mokymus ir visą kitą, kas jums ateityje atneš realios finansinės naudos.