Pykčiai tarp sutuoktinių kyla dėl įvairiausių priežasčių, tačiau nesutarimai dėl šeimos ūkio finansų yra vieni dažniausių ir sunkiausiai įveikiamų. Galbūt taip yra todėl, jog toli gražu ne visi gali ir moka valdyti savo asmeninius finansus, o sukūrus šeimą finansinė našta dar labiau padidėja ir sukelia kivirčus. Finansai ir jų valdymas dažniausiai gula ant vieno iš sutuoktinių pečių, tad natūralu, jog ilgainiui tai sukelia nesutarimus ar nesusikalbėjimą.
Kartas nuo karto atliekami įvairūs tyrimai rodo, jog esant tarpusavio pykčiams dėl finansinių aspektų skyrybų galimybė padidėja net 30 – 40 procentų. Ši galimybė išauga net iki 120 – 160 procentų, jei poroje nesutarimai dėl finansinių aspektų kartojasi daugiau nei kelis kartus per mėnesį. Dažniausiai tokio tipo barniai kyla dėl anksčiau neatskleistų finansinių įsipareigojimų – turint automobilio, nekilnojamo būsto ar studijų mokesčio paskolą bei turint kitokio tipo įsiskolinimus. Vieno iš sutuoktinių finansiniai įsipareigojimai, kurie anksčiau buvo slepiami, gali neigiamai paveikti bendruosius šeimos finansus, kas privers mažinti išlaidas pomėgiams, laisvalaikiui bei poilsiui, o didesnius pirkinius teks nukelti į tolimesnę ateitį. Vis dėlto, atvirumas, pasitikėjimas savo sutuoktiniu, apgalvotas, tikslingas taupymas ir tinkamai planuojami finansiniai įsipareigojimai gali išspręsti pinigines problemas.
Norint išvengti nesutarimų dėl finansų valdymo, vertėtų būti atviriems apie turimus įsipareigojimus – nesvarbu, ar jie būtų ilgalaikiai, ar trumpalaikiai – apie juos reikėtų papasakoti kaip įmanoma anksčiau. Jūsų finansiniai įsipareigojimai ir asmeninių finansų valdymas neturėtų kelti sunkumų bendram namų ūkio biudžetui. Taip pat vertėtų apgalvoti, kaip galėtumėte paskirstyti savo asmenines lėšas taip, jog prisidėtumėte prie bendro šeimos biudžeto, bet kartu ir sėkmingai vykdytumėte turimus finansinius įsipareigojimus.
Jei turite finansinių įsipareigojimų, o pajamos nėra didelės, patartina pradėti svarstyti, kaip užsidirbti pinigų iš papildomų veiklų. Galbūt galėtumėte finansinę padėtį pagerinti pradėdami atidžiau rūpintis savo asmeniniais finansais, o tiksliau – išlaidomis. Vertėtų sumažinti būsimų pirkinių sąrašą, išlaidas pramogoms – tai trumpalaikė, tačiau, žiūrint iš ilgalaikės perspektyvos, puiki galimybė sutaupyti nemažą kiekį pinigų, kuriuos galėtumėte panaudoti įsipareigojimams įvykdyti.
Svarbiausias ir esminis patarimas – kalbėkitės. Šeimos biudžeto klausimus vertėtų derinti kartu su sutuoktiniu, kadangi tai yra bendras, o ne vieno žmogaus sprendimas. Tokių pokalbių metu galėsite išklausyti ir kitą nuomonę bei sugalvoti dar daugiau sprendimų Jūsų finansiniams nesutarimams išspręsti. Santykių gerovę bus lengviau išlaikyti, jei kuo dažniau kalbėsite apie finansus, neslėpsite papildomų išlaidų, kartu spręsite dėl ateities investicijų – taip sėkmingai užkirsite kelią naujiems nesutarimams.