Norintys pasiimti paskolą arba greitąjį vartojimo kreditą, žino ir dažnai girdi informaciją apie tai, kaip svarbu skolintis atsakingai bei įvertinti savo mokumą. Tačiau jei skolintis planuojate pirmą kartą, gali būti ne taip ir lengva tai padaryti, nes tiesiog nežinoma į kokius dalykus būtina atkreipti dėmesį, dar prieš pateikiant paraišką. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės naudingiausiais patarimais, kuriais turėtų pasinaudoti kiekvienas paskolos gavėjas, kuris laiko save atsakingu.
Nepriimkite pačio pirmo pasiūlymo
Jei paskolą ar greitąjį vartojimo kreditą imsite nebe pirmą kartą, greičiausiai jau turite įmones, kurių paslaugomis naudojatės dažniau ir kuriomis pasitikite. Tačiau jei skolintis planuojate pirmą kartą, verčiau skirkite daugiau laiko geriausio pasiūlymo paieškoms. Jei pasinaudosite pačiu pirmu pasiūlymų, yra tikimybė, kad prarasite galimybę gauti geresnes sąlygas bei sumokėti mažiau palūkanų.
Skirkite laiko pasiūlymų peržiūrėjimui ir tik tada, kai atrasite geriausiai jūsų lūkesčius atitinkantį pasiūlymą – juo pasinaudokite. Nepamirškite, kad dėl skubėjimo jūsų piniginė vėliau gali gerokai patuštėti.
Skolinkitės, tada, kai to iš tiesų reikia
Paskola arba trumpalaikis vartojimo kreditas gali būti puikus pagalbininkas, kai jums staiga prireikia pinigų. Ir vis dėlto, prieš pateikdami paraišką, gerai apsvarstykite ar jums tų pinigų tikrai reikia, ar tiesiog kažko norite. Skirkite poreikius nuo norų. Jei norisi kokio nors naujo daikto – verčiau pataupykite ir tik kai patys sukaupsite reikiamą sumą pinigų, pirkite. Toks būdas padės ne tik išvengti finansinių įsipareigojimų, bet ir suteiks laiko apmąstymu ar tas daiktas jums taip jau reikalingas.
Ir tik tada, kai jums kažko iš tiesų reikia (pavyzdžiui, sugedo automobilis, reikiamos sumos jo remontui neturite, o į darbą važinėti reikia kasdien), skolinkitės.
Skolinkitės tiek, kiek reikia
Jei nusprendėte bei įvertinote, kad paskola jums iš tiesų reikalinga, neskubėkite skolintis didžiausios sumos, kuri jums teikiama. Jei norite įsigyti tam tikrą daiktą, skolinkitės konkrečią sumą, kokios prireiks. Kartais gali kilti pagunda pasiskolinti daugiau, su mintimi, kad galbūt liks dar pinigų, kuriuos išleisite kam nors, tačiau tokios pagundos venkite. Nepamirškite, kad už kiekvieną pasiskolintą eurą mokėsite palūkanas, todėl gerai apsvarstykite kokia suma jums iš tiesų reikalinga.
Paskaičiuokite, kiek iš viso sumokėsite
Prieš pasirašydami paskolos sutartį, gerai susipažinkite su visomis sąlygomis. Svarbu žinoti ne tik mėnesio įmokos datą ir sumą, bet ir kiek palūkanų sumokėsite, kokią iš viso sumą grąžinsite su palūkanomis bei galimais papildomais paskolos mokesčiais.
Neretai žmonės dėmesį kreipia tik į įmoką (nepaskaičiuodami kiek iš viso per tam tikrą laiką sumokės už pasirinktą paskolą), o tik vėliau, jau sumokėjus eilę įmokų, kyla klausimas ar net pasipiktinimas, kad mokama per daug. Tačiau viso to galima išvengti visas sąlygas ir sumas išsiaiškinus dar prieš skolinantis.
Nepasilikite sau klausimų
Jei sudarant paskolos sutartį, jums kyla nors menkiausių neaiškumų – klauskite. Klauskite tiek kartų, kiek tik prireiks, kol jums bus į visus klausimus atsakyta. Prisiminkite, kad finansinį įsipareigojimą prisiimate jūs, ir ne kas kitas, kaip tik jūs mokėsite. Todėl viską iki pačių menkiausių smulkmenų išsiaiškinkite dar prieš dėdami parašą.
Suprantama, kad jei turite suplanavę pirkinį, norisi kuo greičiau išsigryninti paskolą ir skubėti įsigyti norimą daiktą, tačiau skubėdami galite vėliau nukentėti finansiškai.