Kiekvieno žmogaus santykis su pinigais yra individualus: vieni jų turi apsčiai ir net nesusimąsto prieš leisdami, kiti atidžiai apgalvoja ir įvertina kiekvieną būsimą pirkinį, o štai treti nuolat taupo, save varžo, bet atliekamų pinigų taip ir neturi. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše pateiksime patarimus, kuriais pasinaudojus, požiūris į pinigus gali ženkliai pasikeisti.
Turėkite finansinį kalendorių
Apie pajamų ir išlaidų planavimą, biudžeto vedimo svarbą kalbama tikrai daug ir dažnai. Tačiau išmokti planuoti ne visada pavyksta iš karto, todėl raginame vesti kalendorių, kuriame viską galėtumėte žymėtis. Tokiame kalendoriuje reikėtų pasižymėti visas turimų finansinių įsipareigojimų įmokų mokėjimo datas, laikotarpį, kada mokėsite mokesčius bei visą kita svarbią išlaidų informaciją. Taip Jūs visada sąskaitas apmokėsite laiku ir išvengsite delspinigių skaičiavimo.
Nusistatykite limitą, kurį kas mėnesį skirsite pramogoms
Nustatykite sumą, kiek kiekvieną mėnesį skirsite lėšų savo malonumams (apsipirkinėjimui, kinui, kelionėms, knygoms ir t.t.). Galite nustatyti konkrečią sumą ar tiesiog tam tikrą procentą nuo algos. Tokiu būdu galėsite sutaupyti ir išvengti per didelio išlaidavimo bei lėšos, kurias išleisite, bus išleistos be jokios sąžinės graužaties – juk viskas bus suplanuota iš anksto.
Didelius tikslus skaldykite į mažesnius
Jūsų tikslas nusipirkti savo namą, automobilį ar sutaupyti kelionei aplink pasaulį? Žinoma, per naktį to pasiekti nepavyks, nebent laimėtumėte loterijoje. Tačiau kasdieniai, nors ir nedideli, pokyčiai, ilgainiui turės ženklios naudos. Pradėkite po truputį: vieną mėnesį atsisakykite pietų kavinėje, o maistą neškitės į darbą, kitą mėnesį nusistatykite kitą pokyti ir taip po truputį, Jūs išmoksite valdyti savo išlaidas bei pajamas, ir tai Jus priartins prie savo nusistatyto tikslo.
Atsikratykite neigiamų minčių
Kad ir kaip banaliai skambėtų šis patarimas, vis dėlto kasdien galvodami: „aš pinigų niekada neturėsiu“ ar „aš niekada neišmokėsiu skolų“ tikrai neprisidės prie situacijos gerinimo. Verčiau šias mintis keiskite pozityviomis, kurios skatins imtis veiksmų.
Būkite pasiruošę nesėkmingam periodui
Nors ir raginame mąstyti tik pozityviai, vis dėlto nuo nelaimių ir nesėkmių nei vienas nesame apsaugoti. Kiekvienas iš mūsų gali netekti darbo, susirgti ar sulaukti kitos nelaimės. Todėl raginame turėti savo fondą, į kurį kiekvieną mėnesį atsidėtumėte pasirinktą dalį lėšų. Tokiu atveju Jūs visada būsite pasiruošę galimiems netikėtumams.
Taip pat patariame pinigus, skirtus šiems nenumatytiems atvejams, laikyti atskiroje banko sąskaitoje, nes jei juos matysite nuolat – gali kilti pagunga paišlaidauti.
Apsipirkinėkite vieni
Ypatingai dažnai moterys mėgsta apsipirkinėti su draugėmis, kas galbūt ir yra gera pramoga, tačiau kartu ir tikras priešas taupymui. Apsipirkinėdami vieni, didesnė tikimybė, kad pirksite tai, ko Jums iš tiesų reikia, išvengsite per ilgo vaikščiojimo po tas pačias parduotuves, kas tik privestų prie nereikalingų daiktų pirkimo. O ir draugės patarimas – „Ak, kaip tau tinka šis sijonas“ – tik paskatins jį nusipirkti, jei prieš tai ir dvejojote.
Investuokite į kokybę
Taupant savaime norisi ieškoti pigiausių prekių. Juk dažnai galvojame, kad norint sutaupyti, reikia kuo mažiau išleisti. Vis dėlto ne viskam reikia taupyti. Geriausias patarimas, prieš pirkdami naują daiktą, įvertinkite kiek dažnai jį naudosite. Jei daiktas bus naudojamas kasdien – investuokite į geresnės kokybės, o jei tik trumpalaikė užgaida – galite paieškoti ir pigesnio varianto. Tai ypač galioja rūbams, įvairiems virtuvės įrenginiams, elektronikos prietaisams ir t.t.
Ieškokite galimybių ne tik sumažinti išlaidas, bet ir padidinti pajamas
Norint pagerinti savo esamą finansinę situaciją, taupymas, išlaidų karpymas – tai pirmieji dalykai, kurių imamasi. Tačiau labai svarbu ne tik sumažinti nereikalingas išlaidas, bet ir padidinti pajamas, Nebijokite pasikalbėti su darbdaviu dėl algos pakėlimo, ieškokite papildomo darbo arba savo hobį paverskite papildomų pajamų šaltiniu. Tereikia šiek tiek sumanumo ir pajamų didinimui atrasite ne vieną galimybę.
Visi šie patarimai yra nesunkiai įgyvendinami ir juos pritaikius savo kasdieniame gyvenime, ne tik pagerinsite savo finansinę padėtį, bet ir nebežiūrėsite į pinigus, kaip į kažką, kas Jums yra nepalanku.