Moterys visais laikais siekė grožio, kurio samprata skirtingose epochose keitėsi. Pirmajame mūsų eros šimtmetyje grožio etalonu buvo laikoma Kleopatra ir jos ryškiai juodai apvestos akys. Viduramžiais moters polinkis gražintis buvo laikomas nuodėme, o visas kosmetikos priemones bažnyčia tiesiog uždraudė – esą tai velnio pramanai. Atėjus Renesanso epochai, poreikis atrodyti dailiai vėl atgimė, kaip ir visa kita. Tuo laikotarpiu, pasitelkdamos dekoratyvinę kosmetiką, moterys stengėsi kaip įmanoma labiau pašviesinti odą. Taip keičiantis laikotarpiams, keitėsi ir požiūris į grožį, tačiau kone kiekviena moteris stengėsi daugiau ar mažiau atitikti to laikmečio standartus.
Šiandien, esant tokiam sparčiam gyvenimo tempui, moterys siekia ne tik atrodyti gražiai, bet ir pageidauja, kad tas grožis atimtų kuo mažiau jų brangaus laiko. Todėl nieko keisto, kad permanentinis makiažas (kitaip: ilgalaikis makiažas, mikropigmentacija ar mikrobleidingas) tampa vis labiau populiarus. Pasirinkus jį, ryte prie veidrodžio užtrunkama kur kas trumpiau, nebereikia bijoti, kad dienos eigoje makiažas nubėgs ir suteikia galimybę dailiai atrodyti visur ir visada: nesvarbu, moteris dirba, sportuoja, atostogauja ar mėgaujasi pirties malonumais.
Permanentinio makiažo tikslas – paryškinti veido bruožus, lyg moteris būtų jau pasidažiusi. Populiariausia šia ilgalaike technika ryškinti akis, antakius bei lūpas. Procedūros metu specialiu aparatu, turinčiu smulkias adatėles, į poodį yra suleidžiamas pasirinktos spalvos pigmentas. Šis procesas įprastai užtrunka apie porą valandų. Žinoma, atsižvelgiant į tai, ko jūs pageidaujate, gali užtrukti ilgiau ar trumpiau.
Prieš atliekant savo pirmąją ilgalaikio makiažo procedūrą, neretai kyla klausimas – ar tai skausminga. Tačiau vienareikšmio atsakymo čia nėra. Viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus organizmo, tiksliau, nuo to, kiek jis pakantus skausmui. Jei esate jautresnė – procedūros atsisakyti nėra būtina, mat jos metu meistrė tiesiog gali naudoti skausmą malšinančius vaistus.
Permanentinio makiažo kaina gali svyruoti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų – tai priklauso nuo jūsų pasirenkamos procedūros tipo, technikos, kuri bus naudojama ar net nuo salono, kurį pasirinksite. Taip pat, kuo mažiau procedūrai reikės pigmento – tuo ji kainuos mažiau. Pavyzdžiui, apatinio akies voko ilgalaikis pravedimas gali kainuoti apie 40 – 50 EUR, o štai antakių mikrobleidingas gali kainuoti nuo 100 EUR iki 300 EUR. Kaina dažnai priklauso ir nuo meistrės, pas kurią lankysitės.
Nors ši procedūra gali kainuoti nemažai, vis dėlto per daug taupyti nereikėtų. Mat patekus pas blogai savo darbą atliekančią meistrę, vietoje ilgalaikio grožio, galite nemenkai susigadinti savo nuotaiką, o blogiausia tai, kad su tokia išvaizda teks vaikščioti ne vieną dieną ir sumokėti dar daugiau pinigų korekcijai.
Renkantis meistrę, nepatingėkite paieškoti atsiliepimų, paklauskite savo pažįstamų asmenų ar pasidomėkite informacija įvairiuose grožio forumuose. Greičiausiai ne kartą teko matyti internete skelbiamas nuotraukas, kuriose pateikiamas nepasisekusio permanentinio makiažo pavyzdys. Todėl renkantis meistrę – skirkite tam pakankamai laiko ir verčiau atsisakykite neaiškių specialisčių paslaugų, net jei ir itin gundytų ženkliai mažesne kaina.
Viena iš populiariausių ilgalaikių grožio procedūrų – tai antakių mikropigmentacija. Ne paslaptis, kad tinkamos formos, paryškinti ir tvarkingi antakiai puikiai įrėmina veidą, suteikia jam ryškesnius bruožus. Jau keletą paskutinių metų itin populiarūs išsilaiko ryškūs, platūs, kuo natūraliau atrodantys plaukeliai. Deja, ne visos dailiosios lyties atstovės yra apdovanotos būtent tokiais antakiais, todėl ne maža dalis moterų griebiasi kosmetinių gudrybių: vienos – kiekvieną rytą griebiasi įvairiausių dekoratyvinės kosmetikos priemonių, o štai kitos ryžtasi mikropigmentacijai, kuri užtikrina kur kas ilgesnį rezultatą.
Antakių dažymo kaina dažniausiai priklauso nuo pasirenkamos technikos: klasikinė mikropigmentacija, mikroblading (dar kitaip vadinama 6D), ombre ir t.t. Vis dėlto svarbu žinoti, kad skirtingos technikos skiriasi ne tik kaina, bet ir išgaunamu efektu. Pavyzdžiui, pasirinkus 6D techniką, rezultatas atrodo kur kas natūraliau, sukuriamas vešlių antakių efektas. O štai klasikinė mikropigmentacija, nors kainuoja ir mažiau, suteikia nebe taip natūraliai atrodantį įvaizdį. Ombre antakių ryškinimo technikai būdingas rezultatas, lyg jus būtų ką tik padažiusi makiažo specialistė: antakiai neatrodo itin natūraliai, šią techniką dažniausiai renkasi merginos bei moterys, kurios kas dieną yra linkusios naudoti kiek daugiau makiažo priemonių ir siekia įspūdingesnio efekto.
Juodas akių pravedimas suteikia elegancijos, tačiau dailiai apsivesti akis pieštuku ar plunksnele toli gražu pavyksta ne kiekvienai: tam reikia įgūdžių, laiko ir susikaupimo. Todėl nieko keisto, kad nemaža dalis moterų, kurios itin žavisi tokiu makiažo stiliumi, ryžtasi ilgalaikiam akių linijos pravedimui. Ilgalaikis kontūras suteikia žvilgsniui ryškumo, o katės akių efektas populiarumo nepraranda jau daug metų.
Nors pastaruoju metu populiariausias yra akių srities ilgalaikis makiažas, vis dėlto lūpos taip pat nėra pamirštamos. Atliekant šios veido dalies mikropigmentaciją, dažniausiai yra paryškinamas jų atspalvis, o kartais pasirenkamas ir ilgalaikis lūpų kontūro apvedimas. Seniau buvo itin populiaru apibrėžti tik kontūrą, esą, taip lūpos visada vizualiai atrodys gražios formos, o norimą spalvą bus galima išgauti tiesiog su lūpų dažais. Tačiau turėkite omenyje, kad vakare, nusivalius makiažą, lūpų dažai dings, o štai kontūro spalva liks tokia pat ryški, tad rizikuojate kiekvieną kartą, kai būsite nepasidažiusios lūpų – atrodyti mažų mažiausiai keistai.
Moterys, kurios pasirenka lūpų mikropigmentaciją, dažnai trokšta ir putliau atrodančių lūpų. Tada jos prašo, kad brėžiant lūpų kontūrą, jis būtų brėžiamas kiek aukščiau nei yra natūraliai. Tačiau toks būdas norimo efekto nesukuria, o dažniau atrodo tiesiog neestetiškai. Jei trokštate putlesnių lūpų, tam verčiau pasirinkti kitą procedūrą, o ilgalaikį makiažą palikti tik pačios spalvos korekcijai.
Nors permanentinis makiažas nėra sudėtinga procedūra, vis dėlto ne kiekvienai ji yra tinkama. Pavyzdžiui, merginos, kurios linkusios į alergijas arba patiriančios tam tikrus hormonų pokyčius organizme (dėl nėštumo arba kokių nors sveikatos sutrikimų), šios procedūros turėtų vengti, mat atsiranda didelė rizika, kad oda pigmentą tiesiog atmes.
Taip pat permanentinio makiažo rekomenduojama nesirinkti ir sergant tam tikromis ligomis, tokiomis, kaip vilkligė, hepatitas, glaukoma, įvairiomis odos ligomis.
Specialaus ar daug laiko užimančio pasiruošimo nėra, tiesiog likus savaitei iki procedūros, negalima degintis saulėje ar soliariume. Likus trims dienoms – rekomenduojama nenaudoti makiažo, bent jau tose veido srityse, kurias procedūros metu planuojate tobulinti. O procedūros dieną patariama negerti kavos ar kitų, daug kofeino turinčių gėrimų, vengti aštraus maisto ir nevartoti kraują skystinančių priemonių.
Nors ilgalaikis makiažas pasirenkamas tam, kad vėliau nereikėtų gaišti laiko prie veidrodžio – vis dėlto šiek tiek priežiūros prireiks, ypač pirmąsias dienas ar net savaites po procedūros. Tai padės išsaugoti makiažą kur kas ilgiau, nes, nors jis ir yra ilgalaikis – jis nėra amžinas.
Tinkama priežiūra ypač yra svarbu iš karto po procedūros, kai oda dar nėra sugijusi. Tad per pirmas dvi savaites po procedūros:
Praėjus porai savaičių, kai oda jau sugis – specialios priežiūros nebereikės. Vis dėlto praėjus maždaug mėnesiui – jums greičiausiai prireiks korekcijos, todėl neišsigąskite, jei nukritus šašui, pastebėsite šiokių tokių spalvos ar kontūro nelygumų. Tai normalu – kiekvienas organizmas individualus ir todėl skirtingo žmogaus oda tą patį pigmentą pasisavins skirtingai. Odai sugijus, pasimatys visi nelygumai ar vietos, kur pigmentas galėjo įsigerti silpniau – korekcijos metu visa tai bus sutvarkyta. Procedūra užtruks jau kur kas trumpiau ir gijimo laikotarpis nebetruks kelias savaites.
Svarbu paminėti, kad iš karto po procedūros, spalvos atrodys itin intensyvios. Vis dėlto neišsigąskite, jei išvysite veidrodyje juodus antakius ar ryškiai raudonas lūpas. Per savaitę intensyvumas gerokai sumažės. Spalva išblunka net iki 40-60% nuo pradinio varianto. Žinoma, bėgant laikui, spalvos intensyvumas gali ir dar labiau keistis, t.y. su laiku ji gali vis blukti, tačiau kaip viskas vyks konkrečiu atveju ar konkrečiai klientei – nuspėti nėra įmanoma. Viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualiai: nuo natūralios odos pigmentacijos, odos tipo ir t.t.
Įdomus faktas, kad mikropigmentacija buvo išrasta ir pradėta naudoti ne siekiant moteris pagražinti, o paslėpti rimtesnius kosmetinius defektus, atsiradusius dėl tam tikrų ligų, pavyzdžiui, sergant vėžiu, kai nuo chemoterapijos iškrenta blakstienos bei antakių plaukeliai. Ir tik vėliau pamažu ši technika įsitvirtino kaip viena iš gražinimosi paslaugų, kurios populiarumas su kiekviena diena vis didėja.
Daugiau naujienų skaityti galite Vivus Finance.