Retas vaikas po pamokų iš karto skuba namo, dažniausiai jie lanko vienus ar kitus būrelius. Neretai net keletą skirtingų vienu metu. Tai puikus variantas laisvalaikio praleidimui, padės susirasti naujų draugų bei išlieti energiją. O kartu įvairūs būreliai yra puiki galimybė vaikams atrasti sritis, kuriose jie yra talentingi ir galbūt netgi nuspręs sieti savo gyvenimą su tam tikra sritimi. O šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše kalbame būtent apie sporto būrelius, į kuriuos galite užrašyti savo atžalas.
Vienas iš svarbiausių kriterijų, į kuriuos vertėtų atsižvelgti, prieš renkant būrelį vaikams, tai jų amžius. Nes tam tikros sporto šakos jaunesnio amžiaus vaikams gali būti per daug sudėtingos, o kitos – kaip tik nuobodžios.
Tinkamiausia veikla yra ta, kuri reikalauja pačiu elementariausių judesių, tokių kaip bėgimas, plaukimas, ropštimas, kamuolio gaudymas ir t.t. Įvairūs komandiniai užsiėmimai ar sporto šakos, kurios turi taisykles, jiems bus per sudėtingos. Todėl jei norite savo vaiką jau nuo pat mažens pratinti prie fizinės veiklos – nepersistenkite, užsiėmimas jiems pirmiausia turi būti malonus, o ne keliantis stresą.
Šio amžiaus vaikai jau gali sutelkti dėmesį į užduotis, jiems yra suprantamos taisyklės. Tokio amžiaus vaikams puikiai tinka jau daugiau ištvermės reikalaujančios sporto šakos, tokios kaip futbolas, gimnastika, plaukimas, tenisas ar kovos menai. Tačiau šio amžiaus vaikams nėra itin tinkamos jėgos treniruotės, o jei jūsų vaikas vis dėlto jaučia itin didelį polinkį būtent į tokio tipo treniruotes – būkite tikri kad vaikas bus nuolatinėje priežiūroje, kad visos treniruotės metu pratimai būtų atliekami taisyklingai. Jėgos pratimai tokiame amžiuje, jei atliekami netaisyklingai, gali padaryti žalos stuburui, laikysenai ar net sukelti traumas.
Šio amžiaus vaikams vis labiau įdomus tampa komandinis sportas, jie puikiai perpranta taisykles ir sugeba suprasti veiksmų strategijas. Todėl šio amžiaus vaikai dažnai pradeda užsiimti krepšiniu, ledo rituliu, tinkliniu ir kitomis sporto šakomis, kurios reikalauja ne tik fizinio pasirengimo, bet ir sumanumo bei strateginio mąstymo.
Šiame amžiuje vaikai jau gali pradėti užsiimti ir jėgos treniruotėmis, tačiau svarbu, kad juos prižiūrėtų treneris. Taip pat sulaukę tokio amžiaus vaikai jau dažniausiai būna išbandę daugelį kitų sporto šakų, atradę sritis, kuriose jiems sekasi labiausiai ir jau išsirinkę kokiu keliu nori eiti.
Nors vaiko amžius yra itin svarbus kriterijus, jis nėra vienintelis, į kurį reikia atkreipti dėmesį, prieš renkant vaikui būrelį. Taip pat atkreipkite dėmesį į vaiko fizinius duomenis: pavyzdžiui, galbūt jūsų atžala yra itin žemo ūgio, todėl krepšinio būrelis jam nebus tinkamas. Arba galbūt jūsų vaikas nejaukiai jaučiasi užsiimdamas komandiniu sporto ir labiau linksta į individualias treniruotes. Neverskite vaiko lankyti tam tikro būrelio, jei jūs to norite, o vaikas akivaizdžiai ne. Žinoma, kol vaikas dar mažas, jūs jaučiate pareigą jį mėginti nukreipti viena ar kita linkme, tačiau jei matote, kad vaikui jūsų išrinkta veikla nėra prie širdies – neverskite jo. Per prievartą tos sporto šakos jis nepamėgs, o ir kažkokių rezultatų vargu ar pasieks.
Taip pat įsitikinkite, kad jūsų pasirinktame būrelyje dirba profesionalus, savo sritį išmanantis treneris, kuris užtikrins, kad vaikas bus saugus, taip pat, kad aplinka bei sporto inventorius bus saugus ir kokybiškas. Rekomenduojame, prieš užrašant vaiką į vieną ar kitą būrelį, pirmiausiai apsilankyti treniruotėje, kad pajustumėte, kokia ten tvyro atmosfera bei , kad pavyktų susidaryti įspūdį apie trenerį ir jo darbą.