Pasak A.Šlapikaitės, prieš pradedant remontą, vertėtų savarankiškai susidėlioti darbų sąrašą ir žinoti tikslią sumą, kurią galima skirti. Anot profesionalės, įpusėjus būsto atnaujinimo procesui, tai leis įvertinti numatytų darbų poreikį bei susidėlioti prioritetus. Dėl šios priežasties verta iš anksto susidaryti planą – tai leis subalansuoti biudžetą ir protingai valdyti išleidžiamą pinigų sumą.
Jei kažką keisti yra būtina, nes tai sulūžę, neveikia ar nuolat kelia diskomforto jausmą, šiuos dalykus išspręsti reikia pirmiausia. Todėl svarbu sąžiningai atskirti tai, kas reikalinga, tuo to, ko tiktai norisi.
Ši namų erdvė susidėvi greičiausiai, nes yra patalpa, kurioje praleidžiame itin daug laiko, todėl ir jos atnaujinimui turėtų būti skiriamas prioritetas. Čia gali tekti investuoti ir į didesnius darbus, kaip sienų dažymą ar grindų keitimą. Tačiau jei virtuvė nėra itin nusidėvėjusi, galbūt užteks pakeisti kai kuriuos paviršius, ant kurių žymes paliko drėgmė ir dažnas naudojimas.
Jei plytelės jau ima trupėti arba ne vienoje vietoje užsiveisė pelėsis, niekur nesidėsi, reikės šį kambarį atnaujinti iš pagrindų. Tačiau kitu atveju, pakeitus tokias detales, kaip kranai ar dušo galvutė bei pakabinus naują veidrodį, kambarys atrodys gero.kai jaukiau.
Bendra taisyklė yra pradėti nuo viršaus: lubos, sienos, tuomet grindys. Jei ruošiatės keisti grindis, geriausia pirma suplanuoti sienų dažymą, kad nekiltų grėsmė sugadinti naujai išklotą parketą.
Mažos detalės, tokios kaip rankenos, apšvietimas, tam tikri dekoro elementai, kaip pagalvės, užtiesalai ar paveikslai, gali suteikti visiškai kitokį vaizdą interjerui, ir nereikalauja didelių investicijų.
O kuriems darbams reikės samdyti specialistus. Abiem atvejais į sąmatą įtraukite kainą, kurią sumokėsite už medžiagas. Turbūt galima pačiam pasidaryti viską, tačiau svarbu įsivertinti, ar laiko sąnaudos nebus didesnės, nei samdomo darbo vertė. Be to, kokybiškai kai kuriuos dalykus pasidaryti pačiam gali būti labai sunku.
Apžvelgdama vyraujančias būsto atnaujinimo tendencijas, dizainerė pastebi, jog įprastai žmonės investuoja į interjero detales. Jos teigimu, dažniausiai perkami paveikslai, kilimai ar kitos detalės. Sienas žmonės paprastai perdažo kas 3-5 metus, panašiu dažnumu keičia ir baldų audinius, o po 10 metų jau imasi pilno baldų ar bendros namų stilistikos keitimo. „Labiausiai susidėvinčios namų erdvės yra svetainė ir virtuvė, tačiau ne vienam norisi atnaujinti ir tas vietas, kurios nebetenkina morališkai, pavyzdžiui, vonią ar dušo kabiną“, – tvirtina A.Šlapikaitė.
Kaip teigia A.Šlapikaitė, namuose be meistrų pagalbos galima perdažyti, nušlifuoti, nualyvuoti senus baldus, juos pertraukti nauju gobelenu. Taip pat nesunku patiems pasisiūti naujas užuolaidas, nutapyti naujų paveikslų arba paprasčiausiai pakeisti erdvės išdėstymą. Interjero dizainerė įsitikinusi, jog atliekant darbus savarankiškai, galima sutaupyti kone pusę numatyto biudžeto.