Rūbus vaikams reikia rinkti labai atsakingai, nes jų paskirtis nėra tik estetinė – jie turi sukurti kūnui tinkamiausią mikroklimatą. Rūbai privalo apsaugoti nuo šalčio bei kito aplinkos poveikio. Svarbu, kad jie pasižymėtų patogumu, nevaržytų judesių – juk mažieji linkę nuolat judėti, vargiai nustygsta vienoje vietoje. Dar viena svarbi savybė yra pralaidumas orui – oda turi kvėpuoti laisvai. Svarbu gerai įvertinti ir rūbų dekoracijas: jie turėtų būti tvirtai prisiūti, kad vaikas negalėtų jų nuplėšti, mat mažesnio amžiaus vaikai yra linkę viską kišti į burną.
Itin populiarūs rūbai vaikams iš bambuko, nes ši medžiaga tinkamai sukurią idealų mikroklimatą: šildo, kai šalta ir atvirkščiai – vėsina, kai karšta. Taip pat labai puikiai išgarina drėgmę. Auginant bambukmedžius – nėra naudojami jokie chemikalai, tad iš šio audinio rūbai labai tinkami į alergijas linkusiems vaikams, nesudirgina jų odos. Bambuko pluoštas yra malonus ir patogus dėvėti – jis minkštas, švelnus. Labai puiki ir mamoms aktuali savybė – išskalbtas rūbas iš bambuko pluošto audinio džiūsta greičiau, lyginant su kitomis medžiagomis.
Vaikams itin rekomenduojami rūbai iš EKO medvilnės. Ši medvilnė renkama rankomis, jai auginti nenaudojami pesticidai ir insekticidai.
Šiomis dienomis nereikia bijoti ir iš sintetinių audinių pagamintų rūbų. Ilgai buvo gajus mitas, kad vaikams siuvami rūbai turi būti tik iš natūralių medžiagų. Žinoma, natūralūs audiniai visada išlieka pranašesni, tačiau dabartinėmis technologijomis apdirbami sintetiniai pluoštai savo kokybe jau nebenusileidžia. Neretai juos ir lenkia: štai pavyzdžiui medvilnė itin vertinama dėl savo savybės sugerti prakaitą, tačiau ji turi ir neigiamą pusę – lėčiau džiūsta, o tai gali sukurti šlapio kompreso efektą ir vaikas lengvai peršals. Dabar išgaunamas poliesterio pluoštas lygiai taip pat gerai sugeria drėgmę, tačiau žymiai greičiau ją išgaruoja.
Rūbai turėtų būti lengvai nuvelkami ir užvelkami – nes mažieji yra linkę itin greitai juos susitepti, dėl to tenka dažnai keisti ir skalbti. Mamos turėtų iš karto atkreipti dėmesį ar nesudarys nepatogumų rūbų užsegimas. Pavyzdžiui, visada geriau rinktis rūbus su spaustukais, nei sagutėmis, nes nors ir sagutės atrodo dailiai, jas atsegti ir užsegti užima nemažai laiko.
Spalvų ekspertai nenuvertina ir spalvos pasirinkimo svarbą. Labiausiai tinkama spalva vaikams laikoma žalia, nes ji puikiai tinka ir berniukams ir mergaitėms. Žydra spalva ramina vaiką, sukuria komforto pojūtį. Mėlyna dažnai laikoma berniukams skirta spalva, ji padeda išlaikyti pusiausvyrą, rožinė – skatina aktyviau formuotis moteriškas savybes, tokias kaip švelnumas ar atidumas. Balta spalva neutrali – ją rekomenduojama dėvėti tiek berniukams tiek ir mergaitėms, o štai juodos spalvos patariama vengti – ji sukuria neigiamas emocijas, gali skatinti neurozių atsiradimą ar vaiko uždarumą.
Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų, renkant rūbus vaikams – tai rūbo pirkimas ne atsižvelgiant į jo savybes, bet iš karto galvojant apie tai, kad vaikas jį greitai išaugs. Norėdamos sutaupyti, mamos neretai perka iš karto dydžiu ar net keliais didesnius rūbus – su mintimi, kad vaikas galės ilgiau jį nešioti, nespės taip greitai išaugti. Bet toks rūbas yra nepatogus, jis neatrodo tvarkingai.
Nereikėtų drausti vaikams patiems išsirinkti jam patinkantį rūbą. Žinoma, tėvai visada mano, kad jie išrinks geriausiai, bet vaikams nuo mažens formuojasi stiliaus ir estetikos suvokimas – tad vertėtų bent kartas nuo karto vaikui pačiam išsirinkti rūbą pagal savo nuožiūrą. Vaikų psichologai teigia, kad suteikdami vaikui pasirinkimo laisve – stiprinsite jo pasitikėjimą savimi.
Daugiau naujienų galite skaityti Vivus Finance.