Bene kiekvienas asmuo turi užsiėmimų ir pomėgių, kurių dėka gyvenimas tampa įdomesnis. Vis dėlto, kai kurie hobiai gali reikalauti nemažai investicijų ir papildomų išlaidų. Prie tokių hobių galėtume priskirti jodinėjimą žirgais, golfą, netipines sporto rūšis ar net vyrų mėgstamą ralį. Šiame įraše pateiksime Jums kelis patarimus, kurie gali padėti paskirstyti asmeninius finansus taip, jog savo mėgstamo hobio nereikėtų atsisakyti dėl lėšų trūkumo.
Būkite tikri, kad savo hobį tikrai mėgstate
Visų pirma reikėtų įsitikinti, kad hobis, kuriam planuojate papildomas išlaidas, yra to vertas. Skirkite finansus mėgstamam užsiėmimui tokiu atveju, jei jis Jums gyvenime tikrai yra svarbus ir be jo tiesiog... negalite. Apsvarstykite – galbūt yra kažkokia alternatyvi veikla, kuri suteiktų tiek pat malonumo, bet reikalautų mažiau investicijų? Vertėtų nepamiršti, jog kai kurie hobiai gali reikalauti papildomų išlaidų kelionėms, pamokoms, įrangai ir t.t.
Raskite papildomą pajamų šaltinį
Vertėtų apgalvoti pasirinkimus, kurie padėtų Jums užsidirbti šiek tiek papildomų pinigų, kuriuos galėtumėte skirti savo užsiėmimams. Galbūt netgi pats Jūsų hobis gali nešti Jums finansinę naudą? Pavyzdžiui, jei Jūsų hobis yra siuvinėjimas, kuriam skirti siūlai dažnai nėra pigūs, galbūt galima būtų savo darbus kažkam parduoti? Taip pat nevertėtų vien dėl hobio svarstyti apie greitąją paskolą, nebent esate tikri, kad pats užsiėmimas sukurs atgalinę vertę, kuri bus kur kas didesnė už paimtą kreditą.
Venkite konkurencijos
Kai kurie hobiai gali reikalauti nuolatinių investicijų kažkokio daikto tobulinimui, gerinimui ar tiesiog išvykoms į varžybas, renginius ar pan. Žinoma, gali būti, kad varžymasis su kitais tam tikroje sferoje, jei tai yra dar ir Jūsų mėgstamas užsiėmimas (pvz. anksčiau minėtas ralis), yra viena iš priežasčių, kodėl tas hobis yra toks mėgstamas. Bet kuriuo atveju, konkuravimas su kitais reiškia papildomas išlaidas. Jei norite sutaupyti, pasistenkite hobiu užsiimti savo malonumui, o ne varžymuisi su kitais asmenimis.
Ar tikrai reikia naujos įrangos tam pačiam veiksmui atlikti?
Nauji daiktai, žinoma, yra malonūs naudoti, ypač pirmuosius kartus. Vis dėlto, ar Jums tikrai reikia naujos įrangos savo hobiui, jei senoji taip pat puikiai tinkama naudojimui? Vertėtų hobiui skirtiems daiktams skirti ir tinkamą priežiūrą, ypač tokiu atveju, jei jie – itin brangūs. Nuolatinės priežiūros reikalauja slidinėjimui, dviračių sportui ir panašiems užsiėmimams skirti daiktai. Jei atsirado būtinybė įsigyti naują įrangą, neskubėkite to daryti – peržiūrėkite pasiūlymus skirtingose parduotuvėse (nepamiršdami internetinių parduotuvių, kur kainos, dažniausiai, yra kur kas mažesnės) ir raskite palankiausią pasiūlymą.
Užsiimdami savo pomėgiais nepamirškite vieno dalyko – hobis turėtų būti skirtas malonioms emocijoms ir įsimintinoms akimirkoms patirti. Neinvestuokite per daug pinigų tam, kas vėliau gulės Jūsų stalčiuje nematomas ir neteiks jokio pasigerėjimo jausmo.