Kilo klausimas, kas gi yra tas tapingas? Tapingas – tai akupunktūra paremta, Rytų medicinos išmintį bei vakarų moderniąją psichologiją jungianti terapijos rūšis. Tapingas veikia panašiai kaip akupunktūra, kai yra liečiami tam tikri taškai, tačiau priešingai akupunktūrai, užsiimant tapingu, adatos nėra reikalingos, o viskas atliekama tiesiog savų pirštų pagalba. Neretai tapingas yra pavadinamas emocijų higiena, mat jo pagalba galima susirikiuosi savo mintis, atsikratyti neigiamų emocijų, nusiraminti.
Tapingas – tai įvairių veido ar kūno dalių tapšnojimas, susitelkiant į konkrečią mintį ar teiginį. Tapingas turi išties daug panašumo į akupunktūra. Akupunktūros metu į tam tikras kūno vietas (vadinamas meridianais, arba kitaip, kanalais, kuriais teka žmogaus gyvybinė energija) yra įsmeigiamos adatėlės, taip pašalinamos kliūtys, trukdančios kūne energijai tekėti laisvai. Manoma, kad būtent šios kliūtys yra įvairių negalavimų, ligų, baimių atsiradimo priežastis ir jas pašalinus, visos žmogaus gyvybinės funkcijos vėl ima veikti be priekaištų.
XX amžiaus antrojoje pusėje buvo atrasta, kad energijų susikirtimo taškus (meridianus) galima stimuliuoti ir be adatų, tiesiog ritmiškai juos stuksenant pirštais.
Pirmiausiai reikia pažinti esminius taškus, kuriuos stuksenant, gebėsite valdyti savo emocijas. Tačiau vien tik lengvai pastuksenti negana. Išskiriami trys pagrindiniai tapingo ratai (jų gali būti ir daugiau, pagal situaciją, tačiau terapijos pagrindą visada sudaro šie trys ratai):
Taškai stuksenami, susitelkiant į problemą, pavyzdžiui, Jūs bijote plaukti laivu, tad pirmajame rate Jūs turėtumėte koncentruotis būtent į šią savo baimę. Visi taškai stuksenami kartojant „aš bijau plaukti laivu“. Svarbu ne tik kartoti šiuos žodžius, bet ir įsivaizduoti, kad esate laive, leisti visiems jausmams (baimei, nerimui ar net pykčiui) iškilti į paviršių. Pirmajame rate turite aiškiai pajusti savo baimę.
Antrojo tapingo rato tikslas – paleisti. Tie patys taškai vėl stuksenami, kartojant žodžius „aš leidžiu savo plaukimo baimei palikti mane“. Vėl itin svarbų vaidmenį užima vaizduotė, šiame rate reikia įsivaizduoti savo baimę, kaip konkretų objektą, kuris palieka Jus, tolsta, kol galiausiai visai išnyksta.
Trečiojo rato tikslas – emocijų transformacija ir užtvirtinimas. Vieną emociją turi pakeisti kita. Tad jei leidote savo plaukimo baimei palikti Jus, šios emocijos vietą turi užimti kita, teigiama. Vėl tuos pačius taškus stuksenant, kartojama „aš jaučiuosi rami plaukdama laivu“.
Iš pirmo žvilgsnio toks savęs stuksenimas gali atrodyti absurdiškas ar net juokingas. Vis dėlto tyrimai atskleidžia, kad tapingas veikia, keisdamas kraujo sudėtį. Juk visi tikrai žinome, kad skirtingo jausmai, sukelia skirtingas chemines reakcijas mūsų kūnuose (patiriant stresą, organizme išsiskiria adrenalinas, džiaugiantis, išsiskiria laimės hormonai ir t.t.).
Puikiai žinome, kad stresas itin neigiamai veikia mūsų organizmus, silpnina imunine sistema, trumpina gyvenimo trukmę ir blogina jo kokybę. Tačiau streso išvengti pavyksta retam, ypač esant tokiam sparčiam gyvenimo tempui. Tad nors streso išvengti nepavyksta, tapingo pagalba galima išmokti jį valdyti, kad žalos organizmui patirtume kuo mažiau.
Tapingo pagalba galima ne tik atsikratyti įsisenėjusių baimių, bet ir įveikti stresą, nuovargį, skausmą ar įgauti pasitikėjimo savimi. Žinoma, dauguma mūsų esame gana skeptiškai nusiteikę prieš dalykus, kurie mums nėra pažįstami. Tačiau neleiskite savo skeptiškumui imti viršų. Pirmiausiai išbandykite, o tik tada darykite išvadas. Gal Jums kaip tik pavyks atrasti tobulą įrankį, kuris neigiamus pojūčius ar emocijas pakeis teigiamomis.