Kelionės praturtina mūsų žinias, praplečia akiratį bei padeda geriau pažinti pasaulį. Taip pat kelionės suteikia malonius įspūdžius ir padeda pabėgti nuo kasdienės rutinos. Todėl nieko keisto, kad jos taip populiarėja. Tačiau be suteikiamos naudos, kelionės turi ir vieną minusą – jos gali kainuoti nemažus pinigus, todėl nemaža dalis žmonių, kurie stengiasi sutaupyti, atsisako kelionių. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie padės keliauti, net ir neišleidžiant tam itin daug lėšų. Todėl skaitom, taupom ir keliaujam!
Ieškokite pigių kelionės bilietų
Įvairios skrydžių, traukinių ar autobusinių kelionių kampanijos neretai pasiūlo įsigyti tik kelionės bilietą, be jokios programos, tačiau už itin patrauklią kainą. Žinoma, norint atrasti labai pigių bilietų – teks leisti į medžioklę ir pasiūlymus sekti nuolat. Tačiau su laiku, tikrai galite įgusti ir žinoti, kaip greitai viską patikrinti. Taip galėsite keliauti po įvairias šalis už kur kas mažesnę kainą.
Apsigyvenkite pas vietinius žmones
Nemažą dalį kelionės išlaidų užima išlaidos už apsistojimą viešbučiuose. Išeitis – apsistoti pas vietinius gyventojus. Neretai jie priima keliautojus už ženkliai mažesnę kainą, nei viešbučiai ar bet kokie nakvynės namai. Apsistoję pas vietinius, jūs ne tik sutaupytumėte pinigų, bet ir kur kas geriau galėtume pažinti lankomą šalį, mat jie jums tikrai pasakys įdomių vietų, kurias verta aplankyti ir kurios ne visada yra įtraukiamos į populiarius turistinius maršrutus. Taip greičiausiai jums pasiūlys ir puikių kavinių, kuriose galite rasti autentiško vietinio maisto, už mažesnę kainą. Visa Jūsų kelionė ir pažintis su kita šalimis įgaus visiškai kitokių atspalvių, nei keliaujant su grupe kitų turistų.
Pasidomėkite turisto kortele
Nemažoje dalyje šalių, turistams yra siūloma įsigyti specialią „turisto kortelę“, su kuria į įvairias lankytinas vietas galėtumėte patekti su ženklia nuolaida arba iš vis nemokamai. Žinoma, jei jūs neplanuojate lankytis muziejuose, galerijose bei kituose kultūriniuose objektuose – ši kortelė naudos jums neduos. Tačiau jei jūsų vienas pagrindinių kelionės tikslų yra būtent tokio veikla, su turisto kortele galite sutaupyti tikrai ženklią pinigų sumą.
Taupykite kelionės metu
Jei trokštate, kad pavyktų keliauti ne vieną kartą per metus, o kur kas dažniau – venkite išlaidavimo kelionės metu, net ir smulkmenoms. Neretai nuvykus į svečią šalį, galva ima suktis nuo įvairiausių nematytų daiktų, valgių, suvenyrų bei kitų smulkmenų, kurioms, galiausiai, išleidžiama nemenka suma pinigų. Dažniausiai išleidžiama nedidelė pinigų suma vienur, nedidelė – kitur, o keliones pabaigoje laukia nemaloniai ištuštėjusi piniginė. Verčiau tokį išlaidavimą sustabdykite, ir prieš atverdami piniginę naujam pirkiniu, pagalvokite, kad šiuos pinigus galite atsidėti ir skirti kitai kelionei.
Rinkitės nepopuliarų kelionės laiką
Jei jūsų biudžetas ribotas, bet norite pamatyti kuo daugiau pasaulio šalių – rinkitės nepopuliarų laiką, pavyzdžiui, kelionės ankstyvą pavasarį ar vėlyvą rudenį įprastai bus pigesnės nei vasarą, nes vasarą dauguma žmonių standartiškai eina atostogauti ir keliauja į užsienin.
Taip pat galite finansiškai išlošti ir pasirinkdami mažiau populiarias savaitės dienas, pavyzdžiui, jei planuojate savaitės trukmės kelionę, vietoje išvykimo dienos penktadienio, pasirinkite trečiadienį, įprastai bilietai būna pigesnio šiomis dienomis.
Rinkitės mažiau populiarius šalies oro uostus
Didesnės šalys dažniausiai turi kelis skirtingus oro uostus, skirtinguose miestuose. Kuo oro uostas yra didesniame mieste – tuo, tikėtina, skrydis į jį kainuos daugiau. Todėl jei norite nuvykti į konkrečią šalį, nevenkite patikrinti kiek kainuotų skrydis ir į mažiau populiarius oro uostus.
Neretai nuo kelionių sustabdo tik mūsų pačių nusistatymas, kad jos esą kainuoja brangiai ir tai nėra mūsų kišenei. Sutinkame, kelionės gali būti brangios, bet lygiai taip pat jos gali kainuoti ir itin nedaug – reikia tik daugiau laiko skirti geresnių pasiūlymų paieškoms, planavimui bei nebijoti rinktis ne tokių populiarių variantų.