Ruošiantis Velykoms, dažniausiai ženkliai padidėja išlaidos. O daugiausiai pinigų išleidžiama būtent maistui, ypač, jei ne vykstate į svečius, o patys nusprendėte suorganizuoti Velykinius pietus arba vakarienę. Nors Velykos yra itin džiugi ir pakili pavasario šventė, padidėjusios išlaidos maloniai nenuteikia. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais ir idėjomis, kaip paruošti Velykų stalą, neišleidžiant tam daug pinigų.
Jei gyvenate itin griežtu taupymo režimo, tačiau vis tiek norite sukviesti sau brangius žmones – vietoje Velykų vakarienės ar pietų, organizuokite priešpiečius ar net pusryčius. Įprastai pusryčių bei priešpiečių patiekalai yra kur kas lengvesni, jų metu suvalgoma mažiau ir niekas nenori dviejų ar trijų patiekalų. Užtektų parengti lengvų Velykinių užkandžių, kuriems nereikės itin daug brangių ingredientų.
Pasirūpinkite būtinai margučiais, įvairiais vieno kąsnio sumuštiniais, kelių rūšių Velykiniais pyragais, salotomis. Patiekite kavos, arbatos arba kakavos mažiesiems šventės dalyviams – ir jūsų stalas jau paruoštas. Išleisite kur kas mažiau, nei tikitės, o susibūrimo kokybė nei kiek nenukentės.
Jei vis dėlto norite organizuoti didesnę Velykų šventę, su daugiau patiekalų ir dalyvių, tačiau bijote, kad galite išleisti per daug – tiesiog nusistatykite biudžetą, paskaičiuokite, kiek pinigų galite išleisti, kad tai jums nepasijustų finansiškai. Neretai daug pinigų išleidžiama todėl, kad perkama daug neapgalvotų maisto produktų ir smulkmenų, ypač kai prekybos centruose atsiranda didelė pasiūla įvairių velykinių skanėstų, gėrimų ir dekoracijų.
Paskaičiavę savo biudžetą, susidarykite patiekalų planą, tada susidarykite reikiamų pirkinių sąrašą ir nuėję į prekybos centrą, jo griežtai laikykitės. Taip nepirksite nereikalingų prekių, bus lengviau atsispirti pagundai.
Jei visus produktus Velykų stalui pirksite paskutinėmis dienomis ir iš karto – laukia didelės išlaidos, todėl Velykoms verta pradėti ruoštis kur kas ankščiau. Tiesiog likus bent dviem mėnesiams, pradėkite rūpintis negreitai gęstančiais produktais, tokiais kaip miltai, cukrus, kepimo milteliai, kruopos, aliejus ir t.t. Nevenkite pasinaudoti ir prekybos centrų rengiamomis akcijomis ar nuolaidų kuponais, taip ir šventei pasiruošite be rūpesčių, ir tikrai pavyks išleisti mažiau, nei viską perkant paskutinėmis akimirkomis.
Nusprendėte, kad Velykoms jums reikia saldumynų ir nenorite išleisti daug pinigų jiems – rinkitės paprastus saldainius, apeikite įvairius kiaušinių, kiškučių ar bobučių formų skanėstus. Saldainiai bus ne mažiau skanūs ir būdami klasikinės formos, o kainuos tikrai mažiau.
Taip pat jei norite dekoruoti namus, neieškokite jau parengtų dekoracijų, verčiau pasigaminkite matys. Pavyzdžiui, vietoje dekoruoto velykinio krepšelio, nusipirkite paprastą ir patys jį dekoruokite, namuose randamomis priemonėmis. Užtruksite neilgai, daug lėšų neišleisite, o namai atrodys šventiškai.
Tie žmonės, kurie gyvena itin griežtu taupymo režimo, bet vis tiek nori sukviesti sau brangius žmones į pasisėdėjimą – gali pasinaudoti idėja švęsti ne Velykas, o Atvelykį. Praėjus pačioms Velykoms, prekybos centruose prasideda išpardavimas, per kurį galite daugumą maisto produktų, skirtų Velykų stalui, įsigyti pigiau. Galite sukurti gražią giminės tradiciją, kad kasmet visi susirinktumėte būtent Atvelykio sekmadienį, o pačias Velykas galite paminėti ramiai, tiesiog šeimos rate.
Velykų pietūs gali tapti puikia šeimos tradicija, kuri suburtų jus prie bendro stalo kiekvieną pavasarį. Atgimstant gamtai, šiltėjant dienoms ir gražėjant orui – suburkite sau artimus žmones, smagiai praleisti laiką kartu. Ir nesibaiminkite, kad tai pareikalaus išlaidų, nes planuojant ir apgalvojant, galite puikiai pasiruošti ir su mažesne pinigų suma.