#SaugiBanga

„Vivus Finance“ ir vandens sportą puoselėjanti įstaiga „Spotas“ siekia edukuoti visuomenę apie saugų elgesį vandenyje ir šalia jo. Socialinio projekto „Saugi banga“ metu gyventojai turės galimybę susipažinti su pagrindinėmis saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis ir sužinos, ką daryti susidūrus su pavojumi vandenyje. Projekto metu vyks visuomenei atviros tarp institucinės pratybos Lietuvos pajūryje, gyvos transliacijos, konkursai ir kitos aktyvacijos, edukuojančios apie saugų elgesį vandenyje. 

Informacinis partneris:

Video pamokos

1 pamoka:

Visuomet pasiruošęs plaukti

Plaukimas arba, tiksliau, plūduriavimas, yra svarbiausia saugumo vandenyje dalis. Didžioji dalis incidentų nutinka išėjus pabraidyti, pašokinėti per bangas. Šioje pamokoje sužinosite, kaip išsilaikyti vandens paviršiuje.
2 pamoka:

Svarbu siekti kranto, ne dugno

Antroji saugaus elgesio vandenyje taisyklė – svarbu siekti kranto, o ne dugno. Šioje pamokoje aptarsime, kokie pavojai tyko vandenyje ir kodėl siekiant dugno tikimybė nuskęsti yra didesnė.
3 pamoka:

Bangos lūžta ten, kur seklu

Jūroje bangas sukelia vėjas. Kuo ilgesnį atstumą jos keliauja, tuo didesnės auga. Šioje pamokoje susipažinsime su lūžtančių bangų taisykle ir gamtos reiškiniais, kurie turi įtakos bangavimui.
4 pamoka:

Kaip ištrūkti iš srovės?

Nors srovių yra įvairių, pati pavojingiausia – į jūrą grįžtanti srovė. Šioje pamokoje sužinosite, kokią dažniausią klaidą daro poilsiautojai bei kaip saugiai pasiekti krantą, jei jus įtraukė srovė.
5 pamoka:

#SaugiBanga su šeima

Kaip užtikrinti, kad laikas prie vandens būtų saugus visai šeimai? Šioje pamokoje susipažinsite su keliais praktiniais patarimais, kurie padės atpažinti pavojingas vietas vandenyje ir išvengti nelaimingų atsitikimų.

Kodėl #SaugiBanga?

Lietuva keturis kartus viršija Europos Sąjungos vidurkį pagal skendimų statistiką, o mirčių vandenyje skaičius nusileidžia tik avarijoms keliuose

Trys iš dešimties lietuvių teigia bent kartą susidūrę su pavojumi vandenyje, rodo reprezentatyvi „Spinter tyrimai“ apklausa (2022 m.)*

Lietuvos pajūryje dirbančioms tarnyboms trūksta kompetencijų, kaip efektyviai panaudoti turimą įrangą gelbstint žmones

Peržiūrėjai visas video pamokas?
Atlik testą ir pasitikrink savo žinias!

Jūsų žinios

0%

Retry

Jūsų žinios

0%

Retry

Kiek laiko žmogus gali išsilaikyti vandens paviršiuje?

Jūsų žinios

0%

Retry

Kaip patikrinti ar konkrečioje vietoje nėra srovės?

#SaugiBanga tikslas

Ar atkreipėte dėmesį, kad dažnai mus moko neplaukti toli, nešokti į vandenį, nebėgioti palei krantą, nežaisti vandenyje, kitaip tariant – ko nedaryti. Tačiau draudimai – ne pamokos. Gyventojams trūksta praktinių bei teorinių žinių apie saugų elgesį vandenyje ir šalia jo. Projekto „Saugi banga“ tikslas – papasakoti, ką daryti, susidūrus su pavojumi vandenyje, nes mokytis – negėda.

#SaugiBanga socialiniuose tinkluose

No items found.
No items found.